Elektrická/manuálna polohovacia posteľ s matracom Home

Elektrické a manuálne polohovacie lôžko je vhodné do opatrovateľských centier ako aj pre domácnosť. Je ideálne pre imobilných pacientov vďaka zabudovanej toalete a umývadlu na vlasy.

novinka top produkt

1 190,00 €
1 190,00 € / ks
5 - 7 dni
Nadrozmerný tovar je možné doručiť len Rozvozom Unizdrav. Tovar Vám bude doručený v dohodnutom čase priamo až k dverám Vášho bytu. (vrátane vynášky)
Recyklačné poplatky s DPH:
1 190,00 € / ks
Pridané: 17.01.2017

Kvalitný tovar, rýchle vybavenie objednávky, komunikácia na úrovni.

Polohovacia posteľ Home je vyrobená pomocou najmodernejších technológií, aby zabezpečila čo najväčšie pohodlie pacienta.

Charakteristika

Elektrické a manuálne ovládanie s piatimi funkciami pre nastavenie: výšky lôžka, časovača polohovaniachrbtovej opierky, opierky nôh, funkcia celkového otáčania tela do ľavej a pravej strany a funkcia vysunutia toaletného vedierka.

Elektrická a manuálna posteľ Home sa vďaka multifunkčnému vybaveniu a dreveným čelám ideálne hodí do každej domácnosti či opatrovateľského centra.

Funkcia časovača umožní naprogramovať automatické polohovanie ležiaceho v 5 a 30/45 minútových časových intervaloch (5 min doľava -30/45 minút poloha na chrbte - 5 minút poloha doprava), čím pomáha pri prevencii vzniku ložísk dekubitov.

Elektrická/manuálna polohovacia posteľ s matracom HomeMultifunkčnosť tejto postele a jej jednoduché ovládanie poskytnú komfort nielen pacientovi ale aj opatrovateľovi.

Obsahuje :

• Polohovací rošt

• Ovládanie

• Bočnice

• Nepremokavý matrac (1/2 kokosové vlákno a 1/2 molitán)

• Prídavný lôžkový stolík

• Infúzny stojan

• Plastové vedierko na umývanie vlasov

• Toaletné vedierko

• Regál na uloženie topánok/papúč

• Vešiak na zberné vrecko

Technické parametre

Uhol operadla do 80°

Nožný diel nastaviteľný

+ 25°  - 65°

Bočné otáčanie od 0-45°
Rozmery ležiacej plochy š x d 90 x 200 cm
Nastavenie výšky ležiacej plochy 50 - 70  cm
Rozmery matraca  90 x 200 x 8 cm
Rozmer toaletného otvoru 28 x 20 cm
Priemer kolies 12,5 cm
Nosnosť 260 kg
Vonkajšie rozmery š x d 960  x 212 cm
Celková váha postele  101.2 kg (vrátane doplnkov)
Napájanie DC 24V

Správna teplota na spanie v spálni

Zotavujúci spánok je základným predpokladom pre silnú myseľ a telo. Ale aká je správna teplota na spanie? V stave pokoja, predovšetkým v hlbokom spánku, sa telo regeneruje a zbiera nové sily. Telesná teplota klesá a funkcie orgánov sa spomaľujú v prospech procesu regenerácie. Zatiaľ čo sa telo obmedzí len na základné funkcie, je - rovnako ako v bdelom stave - dôležitá chladná hlava. Správna teplota na spanie v spálni by preto mala byť skôr nízka, asi okolo 15 až 18°C.

Dekubity (preležaniny) - vznik, prevencia, ošetrovanie.

Dekubity alebo preležaniny sú rany spôsobené tlakovým poškodením tkanív pri dlhodobom ležaní pacienta. Preležaniny najčastejšie vznikajú u pacientov, ktorí sú pripútaní na lôžko.

Ako si vybrať správny antidekubitný matrac

Pre ležiaceho pacienta je mimoriadne dôležité dbať o jeho starostlivosť, preto je prioritou prevencia rizík spojená s imobilitou. Častým problémom je vznik preležanín, ktorým je však možné, so správnymi pomôckami predchádzať.

Polohovací valec 125 x 20 cm

Polohovací valec je pomôcka, ktorá pomáha dlhodobo ležiacim pacientom polohovať a odľahčiť zaťažované časti tela a tým znížiť riziko vzniku dekubitov.

Hrazda pod posteľ

Hrazda so skladacím základom, ktorá sa umiestňuje za čelo postele.

Rebrík na posteľ

Rebrík pomáha pacientom pripútaným na lôžko vstať a sedieť na posteli.

P2065

Elektrická polohovacia posteľ CLINIC

Komfortná elektrická polohovacia posteľ (elektrické polohovacie lôžko) je určená pre domácu i ošetrovateľskú starostlivosť, vyznačuje sa jednoduchým ovládaním.

Elektrická polohovacia posteľ COMFORT

Elektrická polohovacia posteľ COMFORT poskytuje užívateľom optimálnu nezávislosť a slobodu pohybu.

Elektrický zdvihák

Elektrický zdvihák pomáha pri zdvíhaní a prepravovaní osôb s pohybovými ťažkosťami z postele na vozík, do kúpeľne, WC a pod.