Aktívny antidekubitný matrac na polohovaciu posteľ s toaletou Multibed a Home

Kompresorový matrac proti preležaninám so systémom cyklického striedania tlaku pomáha chrániť dlhodobo ležiacich pacientov pred dekubitmi.

novinka

Recyklačné poplatky s DPH:
Pridané: 20.11.2015

Odporúčame nákup,tovar bol dodaný načas, v dobrej kvalite a dobrú cenu.

Aktívny antidekubitný matrac s kompresorom, určený pre elektrické polohovacie postele Multibed a Home, prináša hneď niekoľko výhod pre dlhodobo ležiacich pacientov aj pre ošetrovateľov.

Matrac využíva systém cyklického nafukovania a vyfukovania jednotlivých komôr, čím minimalizuje tlak na najviac namáhané časti tela.

Ide o osvedčenú zdravotnícku pomôcku, ktorá poskytuje celotelovú masáž a zlepšuje krvný obeh. Pomáha predchádzať preležaninám, prípadne zmierňovať už vzniknuté dekubity.

Aktívny antidekubitný matrac na polohovaciu posteľ s toaletou Multibed a Home

Počas prevádzky antidekubitného matraca je každý druhý rad napumpovaný a ostatné prázdne. Po približne 10 minútach sa situácia napumpovania komôr vymení.

Tlak vzduchu je nastaviteľný v rozmedzí 30 až 90 mmHg. Prevádzka je možná nepretržite 24 hodín denne.

Aktívny antidekubitný matrac na polohovaciu posteľ s toaletou Multibed a Home

Ošetrovatelia ocenia jednoduchú manipuláciu aj údržbu matraca. Povrchový materiál z PVC sa ľahko čistí, pričom integrovaný otvor na toaletu zjednodušuje starostlivosť o hygienu pacienta, lôžka aj jeho okolia.

Tlak polohovania sa nastavuje plynulo pomocou otočného regulátora na kompresore, ktorý je vybavený háčikmi na bezpečné upevnenie k posteli.

Aktívny antidekubitný matrac na polohovaciu posteľ s toaletou Multibed a Home

Tento antidekubitný matrac je vyrobený v rozmere 195 x 90 cm (v nenafúknutom stave). Počas prevádzky sú jeho rozmery cca 185 x 80 cm.

Maximálne bezpečné zaťaženie je 135 kg. Hlučnosť kompresora dosahuje pri používaní ≤ 45 dB.

Použitie

Pod antidekubitný matrac umiestnite klasický matrac, čo zaistí jeho správnu stabilitu. Matrac rozložte rovnomerne. Hadička privádzajúca vzduch musí byť uložená pri nohách ležiaceho a obrátená vzduchovými komorami smerom nahor. Povrch aktívneho matraca pokryte plachtou/podložkou.

Kompresor umiestnite na čisté a suché miesto. Pripojte jeden koniec vzduchovej hadice na výstupný otvor kompresora a druhý koniec na vstupnú trysku antidekubitného matraca. Po zapnutí kompresora nastavte regulátor tlaku na maximum v smere hodinových ručičiek, čo skráti čas pumpovania. Po cca 5 – 20 minútach je matrac pripravený na použitie. Následne nastavte tlak podľa potrieb pacienta.

Pri používaní toalety odpojte plastové spojky na oboch stranách matraca a odstráňte panel otvoru. Po použití vráťte panel na pôvodné miesto.

Údržba a čistenie

Povrch matraca čistite vodou s nepenivým antiseptickým mydlom. Ak použijete dezinfekčný prostriedok, matrac na záver pretrite čistou vodou a utrite dosucha.

Kompresor je možné čistiť len zvonka alkoholom a neabrazívnou špongiou alebo suchou handrou.

Antidekubitný matrac je z hygienických dôvodov určený na použitie len pre jednu osobu.

Technické parametre matraca

Rozmery matraca v nenafúknutom stave 195 x 90 cm
Rozmery matraca v nafúknutom stave 185 x 80 cm
Hmotnosť 2 kg
Maximálne zaťaženie 135 kg
Materiál PVC, nylon

Technické parametre kompresora

Rozmery  25,5 x 13 x 8,5 cm
Hmotnosť  0,95 kg
Tlak 30 – 90 mmHg
Cyklus nafukovania komôr 10 minút
Hlučnosť ≤ 45dB
Napájanie 220 V, 50 Hz

Ako vybrať antidekubitný matrac

Dekubity sú bolestivé, znepríjemňujú pacientom život a zle sa hoja, preto je lepšie im predchádzať. Pre ľudí dlhodobo alebo trvalo upútaných na lôžko je najlepšou prevenciou antidekubitný matrac. Správne zvolený model dokáže zabrániť vzniku až 95% prípadov preležanín. Zoznámte sa s výhodami jednotlivých typov a vyberte si ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Antidekubitná podložka päty

Slúži ako pomôcka zabraňujúca vzniku preležanín u dlhodobo ležiacich pacientov.

Elektrická polohovacia posteľ s matracom Home

1 190,00 €

Elektrické polohovacie lôžko je vhodné do opatrovateľských centier ako aj pre domácnosť. Je ideálne pre imobilných pacientov vďaka zabudovanej toalete a umývadlu na vlasy.

INADINE - krytie na rany 9,5 x 9,5 cm 1 ks

Nepriľnavé sterilné krytie na rany k prevencii a liečbe chronických defektov.

P2549 A26351

Nočný stolík VIRGO, biely

Praktický nočný stolík s úložným priestorom a jedálenskou doskou.

Seni care - Aktivujúci telový gél s guaranou, 200 ml

Na každodennú aktiváciu citlivej pokožky náchylnej na vznik zaparenín a preležanín.

Umývací krém TENA Wash Cream, 1000 ml

Umývací krém pumpovací pre časté čistenie citlivej pokožky bez nutnosti použitia vody.