Elektrická polohovacia posteľ COMFORT LOW

Pojazdná polohovacia posteľ s možnosťou zníženia roštu až k podlahe poskytuje dlhodobo ležiacim pacientom potrebný komfort a bezpečnosť.

1 150,00 €
1 150,00 € / ks
Nadrozmerný tovar je možné doručiť len Rozvozom Unizdrav. Tovar Vám bude doručený v dohodnutom čase priamo až k dverám Vášho bytu. (vrátane vynášky)
Recyklačné poplatky s DPH:
Pridané: 18.10.2021

obchod využívam uz dlhšiu dobu , výborná komunkácia, rýchle dodanie tovaru, odporučam

Elektrická polohovacia posteľ COMFORT LOW je 4-sektorové profilované lôžko vhodné do opatrovateľských centier aj do domáceho prostredia. Pacientom poskytuje maximálny komfort a bezpečnosť.

Posteľ je vybavená zníženým polohovaním, čo uľahčuje presun z lôžka na vozík či stoličku. Výška roštu sa dá nastaviť v rozpätí 19 – 61 cm.

Elektrická polohovacia posteľ COMFORT LOW

Výkonné motory a káblový diaľkový ovládač umožňujú plné prispôsobenie aktuálnym potrebám pacienta

K dispozícii je 10 funkcií. Okrem výšky postele je možné napolohovať chrbtovú časť v uhle do 72° a nožnú časť v uhle do 28°.

Individuálnym nastavením je trendelenburgová poloha, kedy je panva nad úrovňou hlavy a anti-trendelenburgová poloha, kedy je zdvihnutá horná polovica tela, čo zlepšuje prekrvenie končatín. Uhol náklonu je v tomto prípade do 12°.

Elektrická polohovacia posteľ COMFORT LOW

Vďaka pojazdnému vyhotoveniu s kolieskami je posteľ možné jednoducho presúvať, pričom brzdy na všetkých štyroch stranách zaistia zároveň plnú stabilitu lôžka.

Vo výbave polohovacej postele nechýba ani závesná hrazda, ktorá slúži na odľahčenie zaťažovaných častí tela pacienta a umožňuje meniť jeho polohu. Sklopné drevené bočné zábrany zvyšujú bezpečnosť pred pádom.

Elektrická polohovacia posteľ COMFORT LOW je dodávaná bez matraca. Vhodný matrac si môžete vybrať a zakúpiť na našom webe v ketegórii antidekubitné matrace.

Technické parametre

Uhol polohovania chrbtovej časti do 72°
Uhol polohovania nožnej časti do 28°
Rozmery postele (DxŠ) 214 x 105,5 cm
Rozmery matraca (DxŠ) 200 x 90 cm
Nastavenie výšky ležiacej plochy 19 – 61 cm
Nosnosť 180 kg
Pracovné zaťaženie 215 kg
Farba buk
Napájanie 240 V, 50/60 Hz

Dekubity: zbavte sa preležanín raz a navždy

Ak je pacient dlhodobo upútaný na lôžko, chráňte ho pred vznikom dekubitov. Dekubity vznikajú pôsobením tlaku a môžu spôsobiť vážne zdravotné komplikácie. Pravidelné polohovanie a hygiena sú základ, ale čo ďalej? Prečítajte si, ako preležaniny vznikajú a ako sa ich zbaviť.

Aká je optimálna teplota pre spánok?

Kvalita spánku závisí od mnohých faktorov. Všeobecne sa predpokladá, že najdôležitejšia je dĺžka spánku. Rovnakú pozornosť si ale zaslúžia ďalšie aspekty regenerácie. Počnúc pohodlným matracom a výberom vankúša, cez správnu stravu, pohyb počas dňa až po tmu a teplotu v spálni. A práve na posledný bod sa zameriame. Aká je správna teplota pre spánok? Ako ho ovplyvňujú podmienky v spálni? Prečítajte si článok a zistite viac.

Ako si vybrať správny antidekubitný matrac

Rizik spojených s imobilitou nie je málo. Najčastejším problémom, ktorý trápi ležiacich pacientov, sú preležaniny. Pokúste sa im predchádzať účinnými pomôckami.

Elektrický zdvihák

Elektrický zdvihák pomáha pri zdvíhaní a prepravovaní osôb s pohybovými ťažkosťami z postele na vozík, do kúpeľne, WC a pod.

Rehabilitačná pomôcka na otáčanie pacienta

Pomôcka bola vyrobená pre opatrovateľov, aby im uľahčila prácu s polohovaním ležiacich pacientov.

Lôžkový stolík UNIZDRAV, hydraulický

Výškovo nastaviteľný lôžkový stolík k posteli s jednoduchým ovládaním pomocou hydrauliky.

Invalidný vozík na prevoz osôb UNIZDRAV

Ľahko prenosný skladací invalidný vozík s pevnou konštrukciou je určený na prevoz pacientov pomocou sprievodnej osoby.

Sprchovacie lôžko UNIZDRAV – hydraulické/manuálne

1 490,00 €

Mobilné sprchovacie ležadlo s polohovaním zjednodušuje starostlivosť o hygienu pacientov, ktorí sú pripútaní na lôžko.

Polohovací valec 125 x 20 cm

Polohovací valec je pomôcka, ktorá pomáha dlhodobo ležiacim pacientom polohovať a odľahčiť zaťažované časti tela a tým znížiť riziko vzniku dekubitov.