Antidekubitný matrac UNIZDRAV MEDICAL X2

Antidekubitný matrac s jadrom zo studenej peny má vynikajúcu pružnosť, tvarovú stálosť, priedušnosť a dobre odvádzajú vlhkosť, ktorá vznika pri nadmernom potení.

Pridané: 24.10.2016

bola som spokojná s popisom všetkých parametrov, aj s cenou, lebo som neuspela objednat tuto stoličku cez poukaz od lekárov

-13% doprava zadarmo

Komfortný pasívny antidekubitný matrac je určený predovšetkým pre osoby, ktoré majú obmedzenú schopnosť pohybu alebo sú ležiaci s telesným postihnutím. Vhodný do nemocničných a opatrovateľských zariadení s vyšším rizikom vzniku dekubtov. Preto u takýchto ľudí hrozí vznik dekubitov, teda preležanín. Uľahčuje vstávanie z postele a takto sa môže osoba jednoduchšie premiestniť na invalidný vozík či toaletu. Pomáha pri zredukovaní alebo eliminácii dekubitov.

Pohodlný 13 cm vysoký antidekubitný matrac zložený z kvalitnej HR peny 38 kg/m3 poskytuje dostatok komfortu zatiaľ čo prierezy s antidekubitným účinkom zabezpečujú cirkuláciu vzduchu, čím chránia pacienta pred vlhkosťou a prehrievaním a tak poskytuje optimálne pohodlie a regeneráciu organizmu.

Matrac je vhodný do polohovateľných postelí.

Matrac je spravidla doplnený špeciálnym nepriepustným poťahom, ktorý je určený pre použitie v nemocničných zariadeniach, ošetrovateľstvo a domácu starostlivosť. Je vodeodolný, elastický, paropriepustný, vrchná vrstva 100% polyuretán, spodná vrstva 100% polyester. Nepriepustný poťah matraca zabraňuje preniku tekutín do jadra matraca. Matrac je možné vďaka hladkému povrchu dokonalo vydenzifikovať a prať až na 95°C.

Matrac je potrebné otáčať 4krát do roka, dvakrát vymeniť časť na nohy s časťou na hlavu a dvakrát otočiť celý matrac naopak. Matrac je obojstranne andtidekubitný.

Technické parametre:

Rozmer matraca 90 x 200 cm, (je možné vyrobiť aj iný rozmer matraca - na objednávku)
Výška matraca 13 cm
Ortopedická záťaž do 130 kg
Prevedenie zips (prekrytý zips)
Rošt lamelový (odporúčanie: predpäté pružné lamely s hrúbkou 0,5 – 1 cm a rozostúp medzi jednotlivými lamelami maximálne 6 cm)
Fyzio systém 7 zón
Tvrdosť stredný3

Dekubity (preležaniny) - vznik, prevencia, ošetrovanie.

Dekubity alebo preležaniny sú rany spôsobené tlakovým poškodením tkanív pri dlhodobom ležaní pacienta. Preležaniny najčastejšie vznikajú u pacientov, ktorí sú pripútaní na lôžko.

Správna teplota na spanie v spálni

Zotavujúci spánok je základným predpokladom pre silnú myseľ a telo. Ale aká je správna teplota na spanie? V stave pokoja, predovšetkým v hlbokom spánku, sa telo regeneruje a zbiera nové sily. Telesná teplota klesá a funkcie orgánov sa spomaľujú v prospech procesu regenerácie. Zatiaľ čo sa telo obmedzí len na základné funkcie, je - rovnako ako v bdelom stave - dôležitá chladná hlava. Správna teplota na spanie v spálni by preto mala byť skôr nízka, asi okolo 15 až 18°C.

Ako si vybrať správny antidekubitný matrac

Pre ležiaceho pacienta je mimoriadne dôležité dbať o jeho starostlivosť, preto je prioritou prevencia rizík spojená s imobilitou. Častým problémom je vznik preležanín, ktorým je však možné, so správnymi pomôckami predchádzať.

Elektrická polohovacia posteľ CLASSIC

Elektrické polohovacie lôžko je vhodné do opatrovateľských centier ako aj pre domácnosť. Poskytuje užívateľom optimálnu nezávislosť a slobodu pohybu.

Antidekubitný matrac s kompresorom W3015

Zdravotný matrac s kompresorom slúži na prevenciu proti preležaninám.

P0129 K65352

Elektrická polohovacia posteľ COMFORT

Elektrická polohovacia posteľ COMFORT poskytuje užívateľom optimálnu nezávislosť a slobodu pohybu.

Ortopedický matrac UNIZDRAV ALFA

Extra pohodlný vysoký matrac z elastickej BIO peny.

Detektor epileptických záchvatov

Monitoruje a zabezpečuje dokonalú detekciu pohybu pre väčšinu záchvatov počas spánku..

Antidekubitný matrac (200x90cm) s kompresorom

Antidekubitný matrac je určený pre dlhodobo ležiacich pacientov ako prevencia pred preležaninami. Je vhodný pre klasické aj polohovacie postele.