Valec 52 x 20 cm

Valec je možné použiť pri cvičení, na masáže alebo pri polohovaní pacienta ako prevenciu proti preležaninám.

Pridané: 01.03.2023

Tovar bol doručený rýchlo a spĺňal očakávania.

Valec je určený pre imobilných pacientov ležiacich na lôžku. Slúži ako podložka na rôzne časti tela (hlavu, krk, členky alebo kolená) aby sa zabránilo vzniku preležanín u imobilného pacienta. Valec je vhodný na rehabilitáciu, polohovanie alebo je možné ho využiť aj na cvičenie alebo masáže.

Valec 52 x 20 cm

Penový valec je výborná regeneračná a rehabilitačná pomôcka pre úľavu stuhnutým svalom. Cvičenie na valci pomáha zlepšiť prekrvenie svalov, šliach, pružnosť chrbtice, uvoľňuje šiju a usmerňuje optimálny rozsah pohybu chrbtice.

Valec 52 x 20 cm

Polohovací valec je vyrobený zo 100 % vysoko pružnej peny, ktorá je pokrytá špeciálnou tkaninou. Tkanina je zdravotne nezávadná, hygienická, zabraňuje kultivácii baktérií, je odolná voči vode, olejom, plameňu a má dlhú životnosť. Poťah sa jednoducho čistý, dezinfikuje, je umývateľný až do + 95 ° C a môže sa mechanicky sušiť.

Rozmer

52 x 20 cm

Dekubity (preležaniny) - vznik, prevencia, ošetrovanie.

Dekubity alebo preležaniny sú rany spôsobené tlakovým poškodením tkanív pri dlhodobom ležaní pacienta. Preležaniny najčastejšie vznikajú u pacientov, ktorí sú pripútaní na lôžko.

Ako si vybrať správny antidekubitný matrac

Pre ležiaceho pacienta je mimoriadne dôležité dbať o jeho starostlivosť, preto je prioritou prevencia rizík spojená s imobilitou. Častým problémom je vznik preležanín, ktorým je však možné, so správnymi pomôckami predchádzať.

Polohovací valec 125 x 20 cm

Polohovací valec je pomôcka, ktorá pomáha dlhodobo ležiacim pacientom polohovať a odľahčiť zaťažované časti tela a tým znížiť riziko vzniku dekubitov.

Antidekubitný chránič päty a lakťa

Chránič päty a lakťa slúži ako pomôcka pri prevencii dekubitov.

Antidekubitný matrac UNIZDRAV MEDICAL X2

Antidekubitný matrac s jadrom zo studenej peny má vynikajúcu pružnosť, tvarovú stálosť, priedušnosť a dobre odvádzajú vlhkosť, ktorá vznika pri nadmernom potení.

Koleso proti preležaninám

Koleso na podkladanie pre pacientov, ktorí dlhodobo ležia a môžu sa u nich vyskytnúť rany z preležania.

Návlek na nohu k domácemu lymfodrenážnemu prístroju LEM

Návlek je vhodný k lymfodrenážnemu prístroju pre domáce použitie

Klin na polohovanie

Klin sa využíva hlavne na polohovanie pacienta ako prevencia vzniku preležanín.