Ako správne predchádzať stresu.

Stres je súčasťou života všetkých ľudí, a to nielen dospelých, ale aj detí. Je veľmi dôležité, aby sme mu nepodľahli a snažili sa proti nemu bojovať, pretože stres nám môže spôsobiť rôzne závažné ochorenia, ktoré nás môžu sprevádzať celý život. Prečítajte si, niekoľko rád ako predchádzať stresu.

AKO SPRÁVNE PREDCHÁDZAŤ STRESU

Cvičenie a odpočinok

Ľudia, ktorí trpia stresom, často zanedbávajú telesné cvičenie a pohyb a majú nedostatok spánku. Avšak pohybová aktivita je tým najlepším prostriedkom na nespavosť, ale taktiež zvyšuje bystrosť a mentálnu schopnosť, dodáva pocit duševnej pohody, priaznivo ovplyvňuje srdcovú činnosť a krvný obeh, uvoľňuje svalstvo a podobne. Dobrá a veľmi dôležitá prevencia proti stresu je tiež vedieť dobre odpočívať.

Vhodná strava

Stresovaní ľudia majú tendenciu jesť buď príliš málo alebo príliš veľa, navyše v zhone,´narýchlo a nepravidelne. Pred stresom sa môžeme brániť aj dodržiavaním týchto zásad: jesť pomaly a pravidelne, poriadne žuť, obmedziť príjem tukov, jesť dostatok ovocia a zeleniny, znížiť príjem cukru, soli a korenín, zvýšiť príjem vitamínov a minerálov, dodržiavať pitný režim.

Nefajčiť, nekonzumovať alkohol a psychoaktívne látky

Stres môže ovplyvniť náš psychický, ale aj fyzický stav. Preto by sme mali vedieť oddychovať, chodiť veľa do prírody a na prechádzky, cvičiť, zdravo sa stravovať a byť pozitívne naladení. Mali by sme byť obklopení dobrými priateľmi a rodinou a byť na seba milí.

Nájdete v eshope

Zdravotný vankúš s tvarovou pamäťou W0460

Zdravotný tvarovaný vankúš sa prispôsobí tvaru hlavy a krku, zatiaľ čo pacient spí na boku alebo na chrbte. Pena si uchová „v pamäti“ tvar hlavy a pôsobí len slabým protitlakom, cirkulácia krvi je zlepšená.

P0123 K58514

Masážny prístroj Shiatsu BEURER MG 145

Masážny vankúš so štyrmi masážnymi hlavicami a tepelnou funkciou, pomocou ktorého doprajete úľavu unaveným, natiahnutým alebo boľavým svalom, prostredníctvom príjemnej masáže.

Chladiaca šatka na krk, červená

Chladiaca šatka je obľúbený produkt, pomocou ktorého pocítite rýchlu úľavu od tepla, kedykoľvek to potrebujete.

Vyhrievací vankúš BEURER HK 25

Vyhrievací vankúš produkuje príjemné teplo, je vhodná na rôzne bolesti tela, na chrbát, kĺby, brucho, krk. Pomáha k prekrveniu a uvoľňuje svalstvo.

Masážny prístroj BEURER MG 16 trojnožka, červený

Malý, šikovný masážny prístroj dopraje úľavu vašim svalom kdekoľvek sa nachádzate.

Masážny ježko na plátne malý 35x19 cm (iplikátor)

Masážny iplikátor na odstránenie bolesti.