Germicídny žiarič do 15 m2 statický

Uzavretý germicídny žiarič je účinná pomôcka, kde je potrebná rýchla a účinná dezinfekcia vzduchu.

VYRADENÝ
Značka:
Pridané: 25.07.2023

toto bola prvá objednávka

Germicídny žiarič je uzavretý typ žiariča, slúži teda na nepriame ožarovanie miestnosti. Táto pomôcka je veľmi praktická z dôvodu, že sa dá používať aj za prítomnosti ľudí v miestnosti.

Pri tomto druhu dezinfekcie ide o nepretržité čistenie vzduchu núteným obehom vzduchu okolo trubíc v tesnej vzdialenosti, pričom vychádza extrémne krátky expozičný čas. Nepoužívajú sa žiadne chemikálie. Tieto germicídne žiariče dezinfikujú vzduch od mikroorganizmov ako sú baktérie, vírusy a prvoky, čím spôsobí fotochemický rozklad ich DNA.

Germicídny žiarič má zdroj UV žiarenia uložený v tuneli, cez ktorý previeva vzduch z miestnosti. Kontaminovaný vzduch vchádza do prístroja zospodu a vychádza z vrchnej časti, čím sa zabezpečuje cirkulácia vzduchu v miestnosti. V tuneli je vysoká dávka UVC žiarenia, ktorá v kombinácií s prietokom vytvorí potrebnú dávku pre likvidáciu individuálnych typov baktérií a vírusov v celej miestnosti.

Uzatvorené germicídne žiariče sa používajú hlavne v domácnostiach, školách, kanceláriách, úradoch alebo v rôzny zdravotníckych zariadeniach.

Výrobca je držiteľom certifikátu kvality: ISO 9001 SK a ISO 13485 SK.

Dezinfekcia vzduchu týmto germicídnym žiaričom dosahuje vzdialenosť do 3 m. Sila UV žiarenia je 90 µW.

Technické parametre

Typ pripojenia statický
Farba biela
Príkon 30 W
Rozmery 1020 x 85mm
Váha netto 2,8kg, brutto 3,1kg
Napájanie 230V / 50Hz
Životnosť trubice 18000 hodín
Objem vzduchu 60 m3/hod

POZOR UVC ŽIARENIE POŠKODZUJE ZRAK !!!

Montáž germicídneho žiariča nie je zahrnutá v cene.

Výpočet Vašej miestnosti:

Germicídny žiarič do 15 m2 statický

Čo si kúpiť do domácnosti?! Čističku vzduchu alebo germicídny žiarič?!

Čističky vzduchu neslúžia len alergikom, astmatikom a ich potrebám, ale sú vhodné aj pre ľudí bez alergie, tehotné ženy alebo deti s oslabeným imunitným systémom. Germicídne žiariče dokážu vzduch dezinfikovať pomocou ultrafialového žiarenia teda umelého žiarenia z UV dvomi spôsobmi a to na priame alebo nepriame ožarovanie miestnosti. Oba prístroje sú vysokej kvality, ktoré majú svoje využitie v miestnostiach kde je nevyhnutné dezinfikovať ovzdušie či už ide o malé alebo veľké miestnosti akými sú domácnosti, úradné pracoviská, zdravotnícke inštitúcie.

Aký typ germicídneho žiariča je pre Vás najvhodnejší?

Ľudia pracujú v rozličných odvetviach, aj tam, kde môže nastať kontaminácia vzduchu. To môže spôsobiť ochorenia, preto sa vyvinuli prístroje, ktoré dokážu vzduch dezinfikovať. Ide o germicídne žiariče fungujúce na princípe vyžarovania germicídneho žiarenia - umelého žiarenia z UV časti spektra.

Čistička vzduchu Therapy Air Ion

Čistička vzduchu s vysokoúčinným 5-stupňovým systémom filtrácie a ionizácie vzduchu na zaistenie zdravého dýchania.

P2043

Kyslíkový koncentrátor UNIZDRAV, imitácia dreva

Účinný a veľmi kvalitný kyslíkový koncentrátor vo vysokej miere prispieva k liečbe závažných ochorení.