Čo si kúpiť do domácnosti?! Čističku vzduchu alebo germicídny žiarič?!

Čo si kúpiť do domácnosti?! Čističku vzduchu alebo germicídny žiarič?!

Čističky vzduchu neslúžia len alergikom, astmatikom a ich potrebám, ale sú vhodné aj pre ľudí bez alergie, tehotné ženy alebo deti s oslabeným imunitným systémom. Germicídne žiariče dokážu vzduch dezinfikovať pomocou ultrafialového žiarenia teda umelého žiarenia z UV dvomi spôsobmi a to na priame alebo nepriame ožarovanie miestnosti. Oba prístroje sú vysokej kvality, ktoré majú svoje využitie v miestnostiach kde je nevyhnutné dezinfikovať ovzdušie či už ide o malé alebo veľké miestnosti akými sú domácnosti, úradné pracoviská, zdravotnícke inštitúcie.

Rozdiely medzi čističkou vzduchu a germicídnym žiaričom

Čistička vzduchu

Čistička dokáže zlikvidovať roztoče, prach, odstrániť dym, zápach, nečistoty a baktérie, ktoré sa vo vzduchu nachádzajú, preto ich využívanie ocenia všetci tí, ktorí veľa času trávia v uzavretých miestnostiach akými sú (škôlky, školy, chovateľské potreby, čakárne, pracovne alebo herne). Čističky s mechanickými filtrami majú zabudované rozličné druhy filtrov, ktoré zachytávajú hrubý prach, nečistoty, spóry plesní. HEPA filter je vďaka inaktivácii sterilný či už počas jej používania, alebo pri výmene filtra a je neumývateľný. Uhlíkový filter pohlcuje rôzne zápachy ako cigaretový dym, smog a používa sa v čističkách v kombinácii s HEPA filtrom. HPP filter pracuje na princípe magnetického poľa má neobmedzenú životnosť a je umývateľný. Absorpčný-katalytický filter je navrhnutý tak, že zachytáva nečistoty, škodlivé látky a neutralizuje zápach. Preto môže byť čistička vzduchu v činnosti celý deň, ale v prítomnosti osôb. Vzduchový výkon závisí od toho v akej veľkej miestnosti bude vzduch cirkulovať. Čistička vzduchu by mala byť schopná prefiltrovať vzduch pri každodennej prevádzke 2x za hodinu pre alergikov 4x za hodinu. Čističky vzduchu sú zariadenia, ktoré sa môžu premiestňovať a preto sú vhodné do akéhokoľvek prostredia a priestoru. 

Germicídny žiarič

Tento prístroj je určený na likvidovanie mikróbov, baktérií a vírusov vo vzduchu, alebo na rôznych povrchoch (koberce, stoly, vyšetrovacie kreslá, vyšetrovacie pomôcky), teda všade kde je potrebná rýchla a efektívna dezinfekcia vzduchu, ale aj v prostredí, kde sa pracuje s biologickými materiálmi (farmácia, laboratóriá, veterinárne zariadenia, chemický, potravinársky priemysel). Rozlišujeme dva typy germicídnych žiaričov a to uzavretý (ide o nepriame ožarovanie) alebo otvorený (priame ožarovanie). Keď hovoríme o uzavretom type žiariča znamená to, že slúži na nepriame ožarovanie miestnosti, ktorý je možné využívať v prítomnosti ľudí. Pri tomto type žiariča sa nepoužívajú žiadne chemikálie. Ide o neustále čistenie vzduchu lebo žiarič má zdroj UV žiarenia skrytý v tuneli, cez ktorý prúdi vzduch. Znečistený vzduch vstupuje do prístroja v dolnej časti a vystupuje z vrchnej časti vďaka čomu je zabezpečená neustála cirkulácia ovzdušia v miestnosti. Vzduch sa dôsledkom cirkulácie v miestnosti premiestni každých 6 hodín. Niektoré typy žiaričov sú pohyblivé majú stojan s kolieskami alebo sa montujú na steny a stropy v miestnosti. Druhým typom žiariča je otvorený germicídny žiarič to znamená, že sa dezinfekcia miestnosti vykonáva bez prítomnosti osôb a to z toho dôvodu, že priame žiarenie má negatívny vplyv na ľudský organizmus. Najlepšie je sterilizáciu priestoru realizovať vo večerňajších hodinách a to nasmerovaním svietidla priamo na miesto alebo určitý predmet. Odporúčaná vzdialenosť je do 1 metra pretože vtedy dochádza k 100% - tnému účinku pôsobenia UV žiarenia. Toto žiarenie ničí mikroorganizmy aj ich zárodky súčasne, teda vo vzduchu aj na povrchu zároveň. Ak majú byť mikróby odstránené, tak je potrebné vystaviť ich UV žiareniu na určitý čas. Doba a intenzita žiarenia závisí od toho akú veľkú plochu chceme vydezinfikovať a tým si vytvoriť čistejšie a zdravšie životné prostredie.

Nájdete v eshope

Čistička vzduchu Therapy Air Ion

749,00 € 1 399,00 €

Čistička vzduchu s vysokoúčinným 5-stupňovým systémom filtrácie a ionizácie vzduchu na zaistenie zdravého dýchania.

kód: P2043

Detail produktu

UV čistička vzduchu Therapy Air Smart

839,00 €

Inovatívna prenosná germicídna čistička vzduchu zaistí 99,9 % čistotu vzduchu v akomkoľvek interiéri.

kód: P3493

Detail produktu

Náhradné filtre k čističke vzduchu UNICLEAN

od 29,90 €

Náhradný filter HEPA13 a uhlíkový filter k čističke vzduchu UNICLEAN.

kód: P3592

Detail produktu

Germicídny žiarič UNIZDRAV s displejom uzavretý nástenný

od 699,00 € 799,00 €

Uzavretý nástenný germicídny žiarič s displejom určený na dezinfekciu priestorov, vhodný na použitie za prítomnosti ľudí.

kód: P3421

Detail produktu

Germicídny žiarič UNIZDRAV s displejom uzavretý statický

od 699,00 € 799,00 €

Uzavretý statický germicídny žiarič s displejom určený na dezinfekciu priestorov, vhodný na použitie za prítomnosti ľudí.

kód: P3418

Detail produktu

Germicídny žiarič UNIZDRAV s displejom uzavretý mobilný

od 699,00 € 799,00 €

Uzavretý mobilný germicídny žiarič s displejom určený na dezinfekciu priestorov, vhodný na použitie za prítomnosti ľudí.

kód: P3417

Detail produktu