Germicídny žiarič STERILLIGHT AIR G1, mobilný

Kód skupiny: P3327

Uzavretý germicídny žiarič vhodný do domácností, kancelárií, zdravotníctva a iných komerčných priestorov s veľkým pohybom ľudí.

top produkt

Kód skupiny:
Pridané: 29.03.2022

Kvalitná ponuková stránka, rýchly kontakt, pohotové reakcie na otázky, kvalitný a rýchlo dovezený tovar pre pacienta. Som maximálne spokojná. Ďakujem.

STERILLIGHT AIR G1 predstavuje uzavretý germicídny žiarič v mobilnom vyhotovení. Infražiarič sterilizuje vzduch a je možné ho používať za prítomnosti ľudí. Funguje na báze UV-C žiarenia, ktoré sa dlhodobo používa v medicínskej praxi na sterilizáciu nástrojov, povrchov a vzduchu. Využíva sa najmä na likvidáciu vírusov, baktérií, plesní a roztočov.

Kontaminovaný vzduch je nasávaný cez nasávací otvor do zariadenia, kde následne prechádza sterilizačnou komorou. V nej sú baktérie, vírusy a plesne vystavené UV-C žiareniu počas dostatočne dlhej expozičnej doby a teda likvidované. UV-C žiarenie narúša štruktúru DNA, pričom najúčinnejšia je vlnová dĺžka 253,7 nm.

UV-C žiarenie je zabudované priamo do uzavretých komôr tohto sterilizátora a dokonale chráni človeka pred priamym zásahom. Preto sa môže využívať aj za prítomnosti ľudí v neobmedzenom čase.

Unizdrav

Použitie

• nemocnice
  • školy
  • kancelárie
  • čakárne
  • ordinácie
  • úrady
  • domácnosti

Výhody

• efektívny kompaktný žiarič
  • nízka prevádzková hlučnosť
  • pevná konštrukcia
  • výkon 30 m3/hod; 50 m3/hod

Mobilný žiarič je možné umiestniť kdekoľvek v miestnosti. Vďaka kompaktným rozmerom zapadne do každého prostredia. Žiarič je vyhotovený v rozmere 749 x 220 x 91 mm a stojan v rozmere 510 x 500 x 1004 mm.

Na dosiahnutie najlepšieho účinku germicídneho žiariča nechajte prístroj spustený nepretržite 24 hodín, 7 dní v týždni. Používateľ si môže určiť vlastný čas prevádzky žiariča.

Technické parametre

STERILLIGHT AIR G1 30 STERILLIGHT AIR G1 60
Objem prečerpaného vzduchu 30 m3/hod 50 m3/hod
Príkon 38 W 50 W
Zdroj UV-C žiarenia 2x 15 W 4x 16 W
Životnosť UV-C zdroja 8000 hodín 8000 hodín
Napájacie napätie 230 V/50 Hz 230 V/50 Hz
Hladina akustického tlaku zariadenia 42 dB (A) 54 dB (A)
Hladina akustického tlaku ventilátora 17,7 dB (A) 34 dB (A)
Stupeň ochrany krytom IP20 IP20
Konštrukčný materiál hliníkový profil hliníkový profil
Povrchová úprava práškové lakovanie RAL 9003 práškové lakovanie RAL 9003
Prietok vzduchu nútený nútený
Rozmery (D x Š x V)

žiarič 749 x 220 x 91 mm

stojan 510 x 500 x 1004 mm

žiarič 749 x 220 x 91 mm

stojan 510 x 500 x 1004 mm

Hmotnosť

žiarič 5,6 kg

stojan 4,0 kg

žiarič 5,7 kg

stojan 4,0 kg

Čo si kúpiť do domácnosti?! Čističku vzduchu alebo germicídny žiarič?!

Čističky vzduchu neslúžia len alergikom, astmatikom a ich potrebám, ale sú vhodné aj pre ľudí bez alergie, tehotné ženy alebo deti s oslabeným imunitným systémom. Germicídne žiariče dokážu vzduch dezinfikovať pomocou ultrafialového žiarenia teda umelého žiarenia z UV dvomi spôsobmi a to na priame alebo nepriame ožarovanie miestnosti. Oba prístroje sú vysokej kvality, ktoré majú svoje využitie v miestnostiach kde je nevyhnutné dezinfikovať ovzdušie či už ide o malé alebo veľké miestnosti akými sú domácnosti, úradné pracoviská, zdravotnícke inštitúcie.

Aký typ germicídneho žiariča je pre Vás najvhodnejší?

Ľudia pracujú v rozličných odvetviach, aj tam, kde môže nastať kontaminácia vzduchu. To môže spôsobiť ochorenia, preto sa vyvinuli prístroje, ktoré dokážu vzduch dezinfikovať. Ide o germicídne žiariče fungujúce na princípe vyžarovania germicídneho žiarenia - umelého žiarenia z UV časti spektra.