Účinky infralampy: objavte benefity liečby svetlom

Terapia pomocou infralampy predstavuje skvelú alternatívu či doplnok ku klasickému spôsobu liečby. Jej obľuba rastie aj vďaka tomu, že ju každý zvládne urobiť sám v pohodlí domova. Medzi hlavné účinky infralampy patrí zmiernenie rôznych fyzických ťažkostí, ako sú bolesti pohybového aparátu alebo kožné problémy. S čím ešte infračervená lampa pomáha?

Ako infralampa funguje

Infralampa predstavuje lacnejší variant infračervenej sauny, ktorú vďaka kompaktným rozmerom môžete používať na postihnuté miesto aj v pohodlí domova. Infralampa vyžaruje infračervené svetlo, ktoré preniká hlboko pod kožu. Telo žiarenia absorbuje, pri čom dochádza k vzniku tepla. Zároveň sa spúšťa množstvo pozitívne pôsobiacich procesov – cievy sa rozširujú a dochádza k uvoľneniu oxidu dusného, vďaka čomu sa lepšie uvoľňujú škodlivé látky z tela. Tkanivá sa viac prekrvujú, svaly sa uvoľnia a znižuje sa hladina cholesterolu v krvi.

Liečba svetlom

Fototerapia využíva viditeľné aj neviditeľné svetelné spektrum. Uplatňuje sa v rade odborov, ako je dermatológia, psychológia, estetická medicína alebo pri rehabilitáciách. Okrem infralámp sa používajú aj horské slnko alebo biolampy. Zistite, aký je medzi nimi rozdiel.

Použitie infralampy je široké

Okrem toho, že infralampy účinkujú pri fyzických ťažkostiach, majú tiež pozitívny vplyv na psychiku. Nahrievanie totiž vzbudzuje pocit pohody, čo sa potom premieta do celkového zdravotného stavu.

Na čo sa infralampa používa?

• Mierni problémy spojené s bolesťami chrbta, kĺbov a reumatizmom. Nielenže uľavuje od bolesti, znižuje stuhnutosť a spomaľuje degeneratívne zmeny.
  • Pomáha s dýchacími ťažkosťami, ako je napríklad astma alebo prechladnutie, a podporuje funkciu horných dýchacích ciest.
  • Svetlo má protizápalové účinky a eliminuje vírusy a baktérie. Vhodné je aj pri opuchoch.
  • Infralampu využijete aj pri masáži. Nielenže je masírovanie príjemnejšie, liečivé látky v géloch a balzamoch sa lepšie vstrebávajú.
  • Podporuje funkciu štítnej žľazy.
  • Znižuje kožné problémy. Infralampa na akné prináša skvelé výsledky v starostlivosti o pleť a zmierňuje jazvy nielen po akné. Okrem iného tiež redukuje vrásky.
  • Uľavuje pri zápaloch močového mechúra či iných urologických a gynekologických ťažkostiach.
  • Podporuje hojenie a regeneráciu svalov nielen po športovom výkone.
  • Pomáha v boji proti vypadávaniu vlasov.

Pravidelné používanie infralampy posilňuje imunitu a zlepšuje prekrvovanie tkanív, ktoré potom lepšie vstrebávajú živiny a ľahšie sa zbavujú toxických látok.

Ďalšie výhody

Jednou z najväčších výhod infralampy okrem zdravotných benefitov je jej veľkosť a priaznivá obstarávacia cena, najmä v porovnaní s infračervenou saunou. Vďaka tomu si infralampu môže zaobstarať každý a používať ju v pohodlí domova presne podľa svojich potrieb.

S infračerveným svetlom to nepreháňajte

Infralampu využívajte v rozumnej miere, inak sa môžu objaviť vedľajšie účinky, ako je napríklad bolesť hlavy. Bezprostredne po zranení sa svetlu vyhnite a radšej počkajte pár dní. Pokiaľ trpíte rakovinou kože, závažným ochorením pečene alebo hypertenziou či poruchou zrážanlivosti krvi, infralampu vôbec nepoužívajte. Rovnako ak máte kardiostimulátor alebo inzulínovú pumpu.

Než sa rozhodnete využívať benefity infračerveného svetla, konzultujte svoj zdravotný stav s lekárom, aby ste si zbytočne neuškodili.

Poradíme vám, ako používať infralampu

Použitie infralampy sa ľahko líši podľa toho, za akým účelom ju využívate. Napríklad na zlepšenie stavu pokožky stačí lampu používať 4× týždenne, na zmiernenie bolesti denne. Všeobecne platí, že musíte:

• sedieť od infralampy 45–60 cm,
  • mať nasadené ochranné okuliare,
  • nastaviť časovač ideálne na 15–20 minút (u citlivých miest 10 minút).

Zaujala vás fototerapia? Prečítajte si aj článok o účinnej terapii svetlom prostredníctvom biolampy.

Nájdete v eshope

Infračervený masážný prístroj BEURER MG 40

Masážny prístroj s vibračnou a tepelnou masážou.

Infračervená lampa BEURER IL 21

Zdravotnícka pomôcka založená na princípe liečby svetlom so širokým spektrom uplatnenia.

Infračervená lampa BEURER IL 11