Biolampa - účinná terapia svetlom

Biolampa - účinná terapia svetlom

Čo je to biolampa a akým spôsobom lieči ochorenia? Aký je princíp terapie svetlom? Prečítajte si tento článok a dozviete sa.

Biolampa

Biolampa je zariadenie, ktoré vydáva pulzné svetlo a pri jeho pôsobení na ľudský organizmus sa mení na elektromagnetickú energiu. V bunke sa týmto pôsobením aktivizujú vhodné biochemické procesy pre liečbu a regeneráciu organizmu a posilňuje sa imunita – má biostimulačný efekt na bunky a ich aktivitu. Biolampa je vynikajúci prostriedok na prevenciu proti ochoreniam, ale aj prostriedok na rýchlejšie uzdravenie a tíšenie bolesti. Pôsobí tiež protizápalovo a podporuje a urýchľuje obnovu a regeneráciu buniek i tkanív. Pri styku so živým tkanivom tak pôsobí na zdravý vývoj bunkových štuktúr, teda vytvára biostimuláciu.

Spomenúť treba aj to, že liečba biolampou nie je okamžitá. Treba si uvedomiť, že biolampa nevydáva nijaké teplo, nedochádza ku kontaktu s organizmom, takže človek v podstate necíti nič. V skutočnosti je to tak, ako keby si človek na telo zasvietil obyčajnou baterkou. Jej okamžitý účinok je najlepšie pozorovateľný napríklad pri svalovej horúčke. Pri aplikácii polarizovaného svetla na postihnuté miesto človek do pár minút pocíti úľavu od bolesti a svalová horúčka začne pomaly ustupovať.


Terapia svetlom

Terapia svetlom sa stala veľmi vyhľadávaným alternatívnym spôsobom liečby a získala si množstvo zástancov. To preto, že biolampy im skutočne pomohli a naďalej pomáhajú. Už v 19. storočí prezentoval dánsky lekár Neils Ryberg Finsen svoj vedecký úspech, a to svetelnou terapiou. V r. 1903 bol za svoju prácu ocenený Nobelovou cenou za medicínu. Práve on vyvinul prvý prístroj na generovanie techniky syntetizovaných slnečných lúčov a dosiahol tak skvelé výsledky v liečbe pacientov s rôznymi kožnými ochoreniami.
 
Ku kúpe biolampy sa človek dostane vždy po doporučení lekárom, prípadne známym alebo členom rodiny. Netreba zabudnúť ani na to, že kúpa biolampy je investícia, ktorá sa kupujúcemu bude vracať mnoho rokov. Jej výhodou je, že ju môžu používať všetky vekové kategórie a táto liečba nie je návyková, čo je dosť dôležité. V súčasnosti biolampy ešte nie sú zaradené do skupiny legitímnych zdravotníckych pomôcok, na základe čoho by mal poistenec nárok na čiastočné preplatenie ich ceny. Svetelná terapia by sa určite mala nachádzať v každej modernej domácnosti.

Nájdete v eshope

Biolampa MediLight + stojan k biolampe (zvýhodnený set)

299,00 € 319,00 €

Biolampa je založená na princípe liečby svetlom, ktoré pomáha pri liečbe, prevencii alebo ako doplnková terapia takmer pri každej chorobe.

kód: P2214

Detail produktu

Biolampa MediLight

249,00 € 260,00 €

Biolampa MediLight je moderný a bezbolestný spôsob liečby rôznych ochorení, hojení rán a akné.

kód: P1219

Detail produktu

Biolampa ActiveLight Professional + farebná terapia (zvýhodnený set)

1 199,00 € 1 299,00 €

Má väčší priemer filtra, čo umožňuje nasvietiť väčšiu plochu postihnutého miesta.

kód: P1222

Detail produktu

OXY sprej

14,00 € 19,00 €

Doplnok, ktorý zvyšuje účinok biolampy a zároveň obnovuje funkciu poškodenej a suchej pokožky.

kód: P1405

Detail produktu

Biolampa MediLight + farebná terapia + stojan k biolampe (zvýhodnený set)

349,00 € 398,00 €

Je založená na princípe liečby svetlom, ktoré pomáha pri liečbe, prevencii alebo ako doplnková terapia takmer pri každej chorobe.

kód: P1579

Detail produktu

Biolampa Bioptron MedAll + farebná terapia + stojan + Oxy sprej

1 309,00 € 1 799,00 €

Absolútne bezpečná, veľmi výkonná a zároveň jemná biolampa MedAll so stojanom. Umožňuje pohodlné ošetrenie celého Vášho tela, môže byť kdekoľvek a kedykoľvek naprogramovaná vďaka integrovanému časovaču.

kód: P1863

Detail produktu