Penová sedačka s tvarovou pamäťou

Penová sedačka s tvarovanou pamäťou sa oproti tradičnému penovému materiálu postupne vracia do svojej pôvodnej polohy, preto vyvíja len slabý protitlak na výbežky kostí.

Kód pre predpis:
L58513
Pridané: 30.09.2022

Chodúlik prišiel v poriadku.

Penová sedačka slúži ako prevencia ischiatických preležanín v oblasti sedacích kostí. Vyvíja len slabý protitlak na výbežky kostí. Zadný výrez slúži na prevenciu preležanín v oblasti križovej kosti a kostrče. Zošikmený profil spredu dozadu znižuje riziko pádu.
Na povrchu sa nachádza nepremokavý a priedušný povlak s protišmykovou spodnou vrstvou.

Použitie:

Položte sedačku na sedaciu plochu stoličky alebo vozíka vytvarovaným povrchom navrch tak, že priehlbina vzadu príde pod zadok.

Údržba:

Povrch sedačky možno čistiť mydlovou vodou alebo bežným povrchovým dezinfekčným prostriedkom. Neodporúča sa dlhšie premáčanie alebo ponorenie. Nepoužívajte prostriedky obsahujúce chlór alebo alkohol. Po dezinfekcii poutierajte sedačku handrou s čistou vodou. Usušte pri izbovej teplote. Povlak je možné prať v pračke pri max. teplote 90°C a sušiť na vzduchu. Tiež ho možno dezinfikovať bežnými povrchovými dezinfekčnými prostriedkami. Z dôvodu hygieny je sedačka určená iba jednej osobe.

• 3 roky na presedenie

Kód ZP: L58513

Parametre:

Váha 1,4 kg
Hustota peny 82 kg/m
Maximálna hmotnosť užívateľa 100 kg
Rozmery 43 x 43 x 9.4 cm

Dekubity (preležaniny) - vznik, prevencia, ošetrovanie.

Dekubity alebo preležaniny sú rany spôsobené tlakovým poškodením tkanív pri dlhodobom ležaní pacienta. Preležaniny najčastejšie vznikajú u pacientov, ktorí sú pripútaní na lôžko.

Invalidný vozík polohovateľný

Mechanický invalidný vozík s možnosťou polohovania, určený pre imobilných pacientov.

P2038

Perforovaná sedačka z vysokoelastickej peny 46 x 46 x 7cm

Perforovaná sedačka s vysokoelastickej peny zabraňuje vzniku preležanín.

Podložná misa bez poklopu

Podložná misa slúži ako náhrada WC, ktorá sa dáva pod pacienta ležiaceho na posteli.

Antidekubitný matrac (200x90cm) s kompresorom

Antidekubitný matrac je určený pre dlhodobo ležiacich pacientov ako prevencia pred preležaninami. Je vhodný pre klasické aj polohovacie postele.

Elektrický invalidný vozík 46 cm

2 100,00 €

Elektrický invalidný vozík skladací je určený pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu.

Gélová antidekubitná sedačka 45x45x5 cm

Sedačka obsahujúca tekutý gél zabraňuje vzniku preležanín.