Bolesť chrbtice - pomôcky na správne sedenie

Bolesť chrbtice - pomôcky na správne sedenie

Máte problém vstať ráno z postele? Bolí Vás chrbát, kríže alebo cítite bolesť v krku? Chodíte na masáže alebo beriete lieky, ktoré Vám aj tak nepomáhajú?! Nie je to nič výnimočné, pretože bolesťou chrbtice trpí 80 % ľudí. Je jedno či sú to deti, seniori, manuálne alebo duševne pracujúci. Vymeňte lieky za domácu liečbu pomôckami na cvičenie, ktoré sú určené na rehabilitáciu chrbtice.

Poruchy chrbtice, bolesti chrbta, platničiek, stavcov sú častým problémom ľudí, ktoré môžu prejsť až do chronického ochorenia. Chrbtica sa skladá z 24 stavcov a to 5 driekových, 12 hrudných a 7 krčných stavcov, krížovej kosti a kostrče. Na ohýbanie chrbtice slúžia platničky, ktoré sa nachádzajú medzi stavcami. Stavce sú zrastené krížovou kosťou alebo sú spojené kĺbmi, na ktoré sa upína svalstvo a väzivo (svalové tkanivo). Cez chrbticu prechádza miecha, z ktorej sa nervy dostávajú do celého tela. Ochorenie chrbtice sa prejavuje postupne na začiatku pociťujeme stuhnutosť a napätie. Lenže ak ťažkosti pretrvávajú a neriešia sa objavujú sa silné a prudké bolesti. Vtedy je potrebná dlhodobá liečba nielen liekmi, ale aj rehabilitačnými pomôckami (dynamická podložka na sedenie, fit stolička, fit lopta alebo chrbtová opierka).

Príčiny vzniku bolesti chrbtice 

 • nesprávna poloha pri sedení
 • skolióza chrbtice (vykrivenie chrbtice doboka)
 • zranenia
 • preťaženie kĺbov, svalového tkaniva
 • poškodenie platničiek
 • osteoporóza (opotrebovanie kostného tkanica)
 • fyzická námaha
 • nedostatok pohybu
 • vrodená príčina
 • zápaly
 • prehnaná športová aktivita
 • posunutie stavca
 • problémy s vnútornými orgánmi v brušnej dutine alebo panve
 • onkologické ochorenia (ovplyvňujú centrálny nervový systém)

Pomôcky na správne sedenie a držanie tela

Dynamická podložka slúži ako vankúš na sedenie, alebo podsedák bez použitia operadla. Možno ju využiť na krátkodobé alebo dlhodobé sedenie, ale aj na cvičenie. Pri krátkodobom sedení posilňuje chrbtové svaly a pri dlhodobom sedení napomáha zlepšovať správne držanie tela. Dynamické sedenie na podložke núti naše svaly pracovať, odbremeňuje od námahy chrbticu, platničky, stavce a má rehabilitačné účinky. Jej balančná plocha umožňuje posilňovať svalstvo dolných končatín (nôh a chodidiel). Elastickosť a tvrdosť podložky sa dá nafúknutím prispôsobiť podľa potreby.

 

Fit stolička je revolučná novinka, vyvinutá nielen pre správne držanie tela pri sedení, ale zabezpečuje aj úľavu a zmiernenie bolestí chrbta. Balančná stolička má zabudovanú vyberateľnú loptu, na ktorej je možné cvičiť rovnakým spôsobom ako na fit lopte alebo sedieť na nej ako na stoličke. Má odolnú a pevnú konštrukciu, uzamykateľné kolieska, zabezpečuje pohodlné sedenie a znižuje bolesti ramien. Je vhodná do domu, bytu, kancelárie, k televízii a pre všetky vekové kategórie. Vďaka tejto stoličke naše svaly pracujú na posilnení a správnom držaní tela.

 

Chrbtová opierka je produkt používaný na miernenie chorôb, má pozitívny vplyv na chrbticu a zabezpečuje jej správne zarovnanie pri sedení. Opierka vďaka ergonomickému materiálu pomáha počas dlhého sedenia na stoličke zaisťovať správnu polohu chrbtice. Podporuje rehabilitáciu a zároveň znižuje bolesť spôsobenú dlhým sedením. Tvar opierky umožňuje úplnú oporu chrbtice bez toho aby bol na chrbticu vyvíjaný tlak. Zúženie v hornej časti zabezpečuje voľný pohyb paží a rúk. Zúženie v dolnej časti zabezpečuje bezproblémové uchytenie k bokom tela. Je vyrobená zo špeciálnej peny, poťah a vankúš sú vyrobené z antialergických materiálov. Gumený pásik na zadnej strane slúži na to aby sa opierka na stoličke nepohybovala. Neobsahuje žiadne zdraviu škodlivé látky. Chrbtovú opierku je možné používať v práci, doma, na sedadle v aute a zabezpečuje pohodlné sedenie.

 

Fit lopta je zdravotná pomôcka určená na rehabilitáciu tela, cvičenie alebo aktívne sedenie. Prispieva k zlepšeniu kondície a koordinácie, posilňuje chrbtové svalstvo a zvyšuje pohyblivosť kĺbov a kostí. Vyrobená je zo špeciálneho materiálu, ktorý zabraňuje úniku vzduchu z lopty pri prasknutí alebo mechanickom poškodení a poskytuje dobrú priľnavosť lopty k zemi. Používa sa pri domácom cvičení, na liečbu bolesti chrbta, športovaní, vo fitness centrách alebo pri fyzioterapii a je vhodnou náhradou stoličky.

 

Ergonomická stolička do ambulancie pre lekárov sa odlišuje od ostatných tým, že má špeciálne sedadlo, ktoré sa pohybuje všetkými smermi, podobá sa sedeniu na fit lopte. Zabraňuje poškodeniu chrbtice, odstraňuje bolesti šije, vyrovnáva chrbticu, podporuje zdravé držanie tela, a posilňuje chrbtové svaly. Stolička je vyrobená z vysoko kvalitného materiálu, má antibakteriálny povrch, dlhú životnosť, jednoduché čistenie a nosnosť 140 kg. Čalúnenie, oceľ, plasty boli podrobne testované a sú v súlade s normami. Klinické štúdie preukázali, že ide o najzdravší spôsob sedenia.

 

Ergonomická stolička Office je kancelárska, zdravotná stolička so špeciálnym sedadlom vhodná pre ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie. Sú v nej spojené vlastnosti stoličky a fit lopty. Oproti bežným kancelárskym stoličkám má širšie sedadlo, ktoré sa dokáže pohybovať všetkými smermi a operadlo s možnosťou naklápania. Move & Stop je klinicky testovaný systém. Move systém prináša zážitok z dynamického sedenia a to tak, že neustále podporuje správne a zdravé držanie tela a zabraňuje poškodeniu chrbtice. Stop systém jednoducho zastaví pohyb sedadla a vďaka tomu nie sú svaly preťažované. Funkcia stop je dôležitá v prvých dňoch, používania stoličky, keďže si chrbtica a telo začína zvykať na ergonomickú stoličku. Materiál sedadla je z pevnej, nahrubo tkanej poťahovej látky sunrise. Dynamické sedenie na stoličke je najlepšou prevenciou pri bolesti chrbtice, krčných stavcov, posilňuje svaly a zlepšuje držanie tela.

 

Bolesť chrbta, krčných stavcov, poškodenie a poruchy platničiek sú častým problémom rôznych vekových kategórií a často krát prechádzajú až do chronického ochorenia. Ich hlavnou príčinou sú vrodené poruchy, sedavé zamestnanie a nedostatočný pohyb. Takýmto ťažkostiam sa dá jednoducho predísť a to aktívnym, pravidelným a správnym cvičením. Na to slúžia rôzne kvalitné pomôcky, stačí si len vybrať tú správnu. 

Nájdete v eshope

Chrbtová opierka

25,90 € 59,90 €

Produkt používaný na prevenciu, miernenie chorôb alebo na kompenzáciu vplyvov poranenia chrbtice tak, že zabezpečí jej správne zarovnanie pri sedení.

kód: P2556

Detail produktu

Ergonomická stolička do ambulancie

od 478,80 €

Patentovaný a klinicky testovaný systém sedenia umožňuje zážitok z dynamického sedenia, ktorý neustále posilňuje chrbtové svaly, podporuje zdravé držanie tela a zabraňuje poškodeniu chrbtice.

kód: P2206

Detail produktu

Ergonomická stolička Business

od 690,00 € 718,80 €

Patentovaný a klinicky testovaný systém sedenia umožňuje zážitok z dynamického sedenia, ktorý neustále posilňuje chrbtové svaly, podporuje zdravé držanie tela a zabraňuje poškodeniu chrbtice.

kód: P2877

Detail produktu

Fit stolička

74,10 €

Revolučná novinka udržuje vaše zdravie a správne držanie tela počas celého dňa. Tento inovatívny dizajn stoličky pomôže zaistiť nielen dobré držanie tela, ale aj zníženie a úľavu od bolesti chrbta.

kód: P3044

Detail produktu

Fitlopta (75 cm)

od 18,50 €

Rehabilitačná lopta sa hlavne využíva na cvičenie, rehabilitáciu, a správne držanie tela. Balenie obsahuje pumpu, na dofúkanie lopty.

kód: P2156

Detail produktu

Dynamická podložka

od 13,90 € 16,90 €

Dynamická podložka na cvičenie a správne držanie tela.

kód: P2154

Detail produktu