Norovírus + Rotavírus + Adenovírus + Astrovírus kombinovaná testovacia kazeta, 1ks

Kombinovaný test je rýchly chromatografický imunotest určený na kvalitatívne zistenie norovírusu, rotavírusu, adenovírusu a astrovírusu v ľudských vzorkách s cieľom pomôcť pri diagnóze infekcie.

novinka top produkt

Pridané: 05.11.2021

Rýchlosť vybavenia, výborná komunikácia

Kombinovaný test pozostáva z 3 častí, a to Norovírus, Rotavírus/Adenovírus a Astrovírus

Norovírus

Norovírusy sú hlavnou príčinou akútnej gastroenteritídy po celom svete. Inkubačná doba 24-48 hodín, hoci príznaky sa môžu vyskytnúť aj do 12 hodín po expozícii. Príznaky ochorenia spôsobeného Norovírusom zahŕňajú zvyčajne nevoľnosť, zvracanie, hnačku a niektoré kŕče v žalúdku. Niekedy ľudia môžu mať mierne horúčky, zimnice, bolesti hlavy, svalové bolesti a všeobecný pocit únavy. Choroba často začína náhle a infikovaná osoba sa môže cítiť veľmi chorá. U väčšiny ľudí je ochorenie obmedzujúce sa so symptómami trvajúcimi približne 1 alebo 2 dni.

Rotavírus a Adenovírus

Najčastejším vírusy zodpovedné za akútnu gastroenteritídu. Tieto vírusy sa obvykle prenášajú fekálno-orálnym kontaktom, ale nie je výnimkou, že sa môžu šíriť aj cez kontaminované hračky a iné predmety, ktoré deti používajú spoločne. Preto je nevyhnutná dôsledná hygiena rúk po návšteve toalety. Inkubačná doba je  1-3 dni.

Astrovírus

Astrovírusové infekcie predstavujú formu gastroenteritídy. Väčšina prípadov je miernych a netrvá dlho. Najčastejšie postihujú malé deti, dospelých nad 65 rokov a ľudí s oslabeným imunitným systémom. Symptómy sa obvykle prejavia do 2 až 3 dni po počiatočnom vystavení, a vírus obvykle vymizne do 1 4 dní.

V prípade, že pociťujete niektorý z príznakov, môžete siahnuť po tomto rýchloteste, ktorý je možné vykonať v pohodlí domova, veľmi rýchlo a jednoducho.

UPOZORNENIE: Zaobchádzajte so všetkými vzorkami, akoby obsahovali infekčného pôvodcu nákazy. Počas testovania dodržujte zavedené opatrenia proti mikrobiologickým rizikám a postupujte podľa štandardných postupov na správnu likvidáciu vzoriek. Pri testovaní vzoriek noste ochranný odev, ako sú laboratórne plášte, jednorazové rukavice a ochranu očí.

Výsledok je možné odčítať po 15 minútach.

Pred použitím si dôkladne prečítajte návod na použitie, aby ste predišli neplatným výsledkom. Len na samotestovanie alebo profesionálne testovanie in vitro na diagnostické použitie.

Obsah balenia:

• 1x testovacia kazeta
  • 1x extrakčný roztok v odmerke
  • 1x kvapkadlo
  • 1x príbalový leták

Potrebný materiál, ktorý nie je v balení:

Rýchlotest 2v1 na Streptococcus pneumoniae a Legionella pneumoniae, 1ks

Rýchly test na kvalitatívne zistenie antigénu Streptococcus pneumoniae a Legionella pneumophila v ľudskom moči.

SARS-CoV-2 a Chrípka A+ B kombinovaný test, 1ks

Rýchly test pre kvalitatívne zistenie antigénov proteínu nukleokapsidu SARS-CoV-2, antigénov nukleoproteínu Influenza A a Influenza B prítomných v vzorke z nosa.

Test na Helicobacter Pylori - kazetový, 1ks

Domáca testovacia súprava na zistenie prítomnosti baktérie H. pylori v žalúdočnej sliznici prostredníctvom testu vzorky zo stolice do 10 minút.

SARS-CoV-2, Influenza A+B, RSV, Adenovírus, M.pneumoniae Antigénový Kombinovaný test, 1ks

Antigénový kombinovaný rýchly test na detekciu SARS-CoV-2, Influenza A+B, RSV, Adenovírus, Mykoplazma pneumoniae

Test na okultné krvácanie v ľudskej stolici - kazetový, 1ks (FOB)

Domáci samotest na detekciu skrytého, tzv. okultného krvácania z ľudskej stolice s presnosťou až 99,1 %

Rýchlotest na streptokok A, 1ks

Rýchly domáci test na zistenie baktérie Streptokok skupiny A.