Nadváha a obezita - choroby, ktorým sa dá zabrániť

Nadváha a obezita - choroby, ktorým sa dá zabrániť

Viete akú máte telesnú hmotnosť a aký je stav tuku vo vašom tele? Je jednoduchý spôsob ako kontrolovať hmotnosť a tuk v tele bez návštevy lekára. Či je to dôležité? Posúďte sami. Prečítajte si, čo všetko nadváha a obezita spôsobuje.

Nadváha a obezita sú spolu s fajčením najrizikovejšími faktormi ohrozujúcimi zdravie, ktorým sa dá predchádzať. Nadváha a obezita sú spojené so zvýšenou úmrtnosťou, so zníženým pocitom telesnej a duševnej pohody a so sociálnou izoláciou.

Riziko závažných chronických ochorení závisí od stupňa nadváhy a od rozloženia tuku v tele.

Nadváha a obezita ovplyvňujú telesné i duševné zdravie a zohrávajú významnú úlohu v rozvoji najzávažnejších  chorôb:

  • kardiovaskulárne ochorenia - ischemická choroba srdca, hypertenzia, cievne mozgové príhody, varikózna choroba žíl, tromboembolická choroba,
  • metabolické ochorenia - metabolický syndróm, inzulínová rezistencia, porucha glukózovej tolerancie,  diabetes mellitus 2. typu, dyslipidémie, hyperurikémia,
  • niektoré onkologické ochorenia - rakovina hrubého čreva, rakovina prsníka, maternice, vaječníkov, rakovina žlčníka a žlčových ciest, pankreasu, pečene,
  • niektoré gynekologické ochorenia - (poruchy menštruačného cyklu, neplodnosť, komplikácie v gravidite a pri pôrode, gynekologické zápaly,
  • niektoré choroby kĺbov, kostrového a svalového systému - degeneratívne ochorenia kĺbov a chrbtice, hlavne gonartróza a coxartróza,
  •  niektoré kožné ochorenia - exémy, mykózy, celulitída,
  • niektoré psychosociálne poruchy - nízke sebavedomie, sebaobviňovanie, poruchy motivácie, depresia, úzkosť, poruchy príjmu potravy.


Týmto problémom viete zabrániť aj vy. Kontrolujte nielen svoju váhu, ale aj tuk. Osobná váha s tlakomerom je ideálny spôsob, ako zistiť svoju hmotnosť a tuk bez toho, aby ste museli navštíviť lekára. Tieto produkty nájdete v našom e-shope.

Nájdete v eshope

Krokomer OMRON Walking Style IV

34,50 €

Nový a moderný dizajn krokomeru Omron. Slúži ako prostriedok na každodenné monitorovanie vašej pohybovej aktivity.

kód: P1599

Detail produktu

Analyzátor stavby ľudského tela OMRON BF 511

99,00 €

Prístroj na meranie telesnej stavby ľudského tela už od 6 rokov v kombinácii s lekárskou váhou zaručuje veľmi presné meranie celého tela s pomocou 8 senzorov na 4 miestach tela.

kód: P0201

Detail produktu

Osobná váha s analýzou stavby tela OMRON BF 212

53,90 €

Prístroj na meranie hmotnosti a telesného tuku.

kód: P0198

Detail produktu

SMART váha s diagnostikou 13 telesných parametrov + Bluetooth a mobilná aplikácia

34,90 € 49,00 €

S touto inteligentnou váhou budete mať každý deń prehľad nielen o vývoji vašej telesnej hmotnosti, ale aj o dalších 12 dóležitých telesných parametroch, ktoré pomahajú vytvoriť komplexný obraz o skladbe a kondícii vášho tela.

kód: P3433

Detail produktu

SMART váha s diagnostikou 15 telesných parametrov + LED displej, Bluetooth a mobilná aplikácia

64,90 €

Kvalitná SMART váha s farebným displejom a citlivými senzormi na monitoring 15 dóležitých telesných parametrov, ktoré pomáhajú vytvoriť komplexný obraz o skladbe a kondícii vášho tela a sledovať vaše pokroky a trendové krivky.

kód: P3443

Detail produktu

Analyzátor stavby ľudského tela OMRON BF 508

85,90 €

Prístroj na meranie telesnej stavby ľudského tela v kombinácii s lekárskou váhou zaručuje veľmi presné meranie celého tela pomocou 8 senzorov na 4 miestach tela.

kód: P0200

Detail produktu