Glukomer - nenahraditeľný prístroj pre každého diabetika

Máte diagnostikovaný diabetes? Mali by ste mať každý deň prehľad o koncentrácii glukózy v krvi. Túto hodnotu meria jednoduchý prístroj GLUKOMER.

Máte diagnostikovaný diabetes?

Glukomer je zdravotnícky prostriedok pre určenie približnej koncentrácie glukózy v krvi. Ide o kľúčový prvok glukózy v krvi pri domácom monitoringu u osôb s diabetesom, alebo lek. hypoglykémiou. Veľmi vhodný pre osobné použitie.

Glukomer  slúži na monitorovanie glukózy v kapilárnej krvi:

• pomáha pri monitorovaní cukrovky v domácom prostredí u pacientov s diagnostikovaným diabetesom, na samo-vyšetrenie,
  • kvantitatívne stanovenie glukózy  z čerstvej vzorky plnej kapilárnej krvi zo špičky prsta alebo z alternatívnych miest odberu (iba v prípade ustáleného stavu ).

Fakty o meraní

Selfmonitoring (vlastný monitoring)

• osobný glukomer ponúka pacientovi možnosť zmerať glukózu v krvi kdekoľvek a kedykoľvek a tak následne upraviť svoju životosprávu
  • skvalitňuje život pacientov na celom svete

Pri výbere glukomeru je najlepšie poradiť sa s kvalifikovanými poradcami v našom obchode.

Aké príslušenstvo potrebujete na meranie glykémie

Podľa odporúčaní lekárov by si mal každý diabetik merať hladinu cukru v krvi aspoň trikrát denne (ráno - nalačno, v čase obeda - po hlavnom jedle a večer - pred spaním). Na to aby ste si mohli odmerať hladinu cukru v krvi potrebujete mať k dispozícii tieto veci: glukomer, tubu s testovacími prúžkami, odberové zariadenie - pero a lancety - ihly.

Glukomer je zdravotnícky prostriedok (prístroj), ktorý má veľký digitálny displej a svojou veľkosťou sa podobá mobilnému telefónu. Dáta o meraní sa ukladajú do zariadenia a tak si bez problémov môžete skontrolovať predchádzajúce merania. Vďaka tomu máte prehľad o hodnotách glykémie (krvného cukru).

Dôležitou súčasťou glukomeru je testovací prúžok, ktorý je vždy na jedno použitie. Testovací prúžok je pokrytý enzýmom, ktorý chemicky reaguje s cukrom nachádzajúcim sa v krvi.

Ako sa používa glukomer

Odber krvi sa vykonáva odberovým perom, do ktorého sa vložia sterilné lancety (ihličky na jedno použitie).

Pred testovaním si vždy umyte ruky mydlom v teplej vode a dôkladne si ich osušte. Krv sa odoberá z bruška prstu, prsty je vhodné striedať nakoľko sa opakovaným odberaním krvi stávajú citlivými. Testovací prúžok zasuňte do glukometra tak, aby bol pozlátený koniec prúžku (viditeľný) vpredu. Na displeji prístroja sa objaví blikajúca kvapka, ktorá oznamuje, že glukomer je pripravený na testovanie. Do odberového pera sa vždy vloží nová ihla, v pere sa natiahne pružinka, potom sa pero priloží k miestu vpichnutia (prstu) a stlačením tlačidla sa urobí vpich. Potom sa z bruška prstu nanesie malá kvapka krvi (približne 3mikrolitre) na testovací prúžok. Prúžok necháte nasiaknuť krvou, hneď ako nasiakne sa na displeji objaví symbol presýpacích hodín, ktorý signalizuje, že glukometer pracuje. Meranie bude vyhodnotené do 5tich sekúnd. Testovací prúžok po meraní zlikvidujte (hoďte do koša).

Ak chcete vykonať kontrolu glukomeru a testovacích prúžkov použite kontrolný roztok. Kontrolným roztokom si overíte či glukometer a testovacie prúžky správne pracujú. Meranie pomocou kontrolného roztoku by ste mali vykonať aj v prípade keď zariadenie idete použiť prvýkrát, ak prístroj spadol, alebo keď výsledky meraní nezodpovedajú vášmu zdravotnému stavu. Pri zistení odchýlky vykonajte servisnú kontrolu glukometra.

GLUKOMER

PRÚŽKY

LANCETY

Wellion Cala Mini

Wellion cala

Wellion Cala Light

Wellion Cala

Wellion Luna Duo Style

Wellion Luna GLU
(50 ks)

Wellion Luna CHOL  (10 ks)

SD Check Gold

SD Check Gold  (50 ks)

SD Check (100 ks)

SD Code Free

50 ks)

Ultramalé autolancety SD Check (100 ks)

Accu Chek Active

Accu-Chek Active
50 ks)

Accu-Chek Softclix (100 ks)

Accu Chek Performa

Accu-Chek Performa
50 ks)

Accu-Chek Fastclix (102 ks)

Accu Chek Performa Nano

Accu-Chek Performa Nano (50 ks)

Accu-Chek Fastclix (102 ks)

Freestyle Optium Neo

Exatec (50 ks)

Contour Plus ONE set

Contour Plus
Microlet (200 ks)

Contour Plus

Microlet (200 ks)

Accu Chek Instant Accu -Chek Instant Accu-Chek Fastclix (102 ks)

OneTouch Select Plus Flex

OneTouch select plus (50 ks)

OneTouch Delica (25 ks)

Nájdete v eshope

Lancety farebné Microlet, 25 ks

Jednorázové sterilné lancety (ihličky) vhodné pre všetky druhy odberových zariadení Microlet určené na uskutočnenie šetrného vpichu do tkaniva pri odbere kapilárnej krvi.

P2031 D29725

Testovacie prúžky Medtrust light, 50 ks

Náhradné testovacie prúžky Medtrust light na samodiagnostiku merania glukózy v krvi pomocou glukomerov Wellion Calla.

P1484 D96681

Lancety Wellion, 100 ks

Jednorázové sterilné lancety (ihličky) vhodné pre všetky druhy odberových zariadení Wellion určené na uskutočnenie šetrného vpichu do tkaniva pri odbere kapilárnej krvi.

P2128 D88704

Testovacie prúžky FreeStyle Optium, 50 ks

Testovacie prúžky slúžia na nasávanie kapilárnej krvi a na meranie presnej hodnoty glykémie v krvi, s možnosťou dokvapnutia krvi do 5 sekúnd.

P1358 D45780

Kontrolný roztok Accu-Chek Active Control

Kontrolný roztok pre glukomer Accu-Chek Active Control určený pre bežnú kalibráciu glukomera. Používa sa ako náhrada vzorky krvi.

Glukomer Contour Plus ELITE

Glukomer na monitorovanie hladiny glukózy v krvi je určený na samovyšetrenie pacientov s cukrovkou.