LR LIFETAKT Colostrum Liquid, 125 ml

Imunomodulátor živočíšneho pôvodu v tekutej forme na udržanie rovnováhy imunitného systému a podporu samoliečiteľskej aktivity tela.

Cena s DPH:
36,90 €
Jed. cena:
36,90 € / ks
Cena bez DPH:
30,75 €
DPH:
20.0 %
Množstvo:
ks
do 24hod.
Balenie obsahuje:
125 ml
Základná jednotka:
Liter
Cena základnej jednotky:
295,20 € / l
Kód produktu:
P3306
Záruka:
24 mesiacov
100% Heureka
Pridané: 05.06.2016

spokojná - odporúčam nakupovať cez Váš obchod

Popis produktu

Tekutý doplnok stravy Colostrum Liquid vysokej kvality neobsahuje žiadne konzervačné látky a je ideálny na prevenciu pred chrípkou, respiračnými ochoreniami a virózami u detí a dospelých. Colostrum Liquid živočíšneho pôvodu obsahuje prvé materské mlieko kravy, ktoré je veľmi cenné pre teliatko.

Na výrobu produktu sa používa len, samozrejme, prebytočné mlieko z prvých hodín po otelení – teliatku nič nechýba. Produkt obsahuje látku kolostrum, ktorá sa tvorí bezprostredne po jeho narodení a zaisťuje mu všetko, čo potrebuje.

Colostrum zlepšuje imunitu. Jeho užívanie je vhodné pri detských infekčných ochoreniach, pri vírusových ochoreniach dýchacích ciest (častých v zimnej sezóne), pri ochoreniach sprevádzaných hnačkami vírusového či bakteriálneho pôvodu a podobne. Odporúča sa užívať aj pri liečbe alergie, po imunosupresívnej liečbe a pre dlhodobo chorých seniorov. Dôvodom na užitie kolostra je aj časté užívanie antibiotík či autoimunitné ochorenia (reumatoidná artritída, Bechterevova choroba, lupus, roztrúsená skleróza, astma, celiakia, Crohnova choroba a ulcerózna kolitída). Odporúča sa aj pre pacientov s podlomenou imunitou (vrátane chemoterapií a ožarovaní).

Pri výrobe produktov Colostrum od LR LIFETAKT je používané výhradne nadbytočné mlieko od kráv z európskych chovov. Všetky spracovateľské kroky prebiehajú v Nemecku. Okrem kvalitatívnej kontroly LR každý spracovateľský krok produktov LR LIFETAKT Colostrum pravidelne sleduje aj SGS Inštitút Fresenius.

Vybrané zložky

 • obsahuje 100 % tekutého kolostra (prírodný produkt z čistého mledziva)

Špeciálne vlastnosti

 • vysokokvalitné
 • netučné
 • bez kazeínu
 • nepasterizované
 • bez rezíduí antibiotík, anabolických androgénnych steroidov
 • bez pridaných farbív a konzervačných látok

Čo obsahuje kolostrum?

 • Imunoglobulíny: Vysoko špecializované protilátky, ktoré sú schopné viazať a likvidovať cudzorodé látky, ktoré prenikli do organizmu, resp. ich označia a pripravia na zničenie inými komponentmi imunitného systému.
 • Prirodzené rastové faktory: Ovplyvňujú látkovú premenu, majú priaznivý vplyv na imunitný systém a podnecujú organizmus k zvýšenej tvorbe vlastných imunoglobulínov. Kolostrum napríklad obsahuje rastový faktor IGF-1, a to v najvyššej koncentrácii, akú je možné v prírode nájsť. Podporuje rast a obnovu buniek.
 • Laktoferín: Je to bielkovina viažuca železo, ktorú môžeme nájsť na povrchu slizníc a v krvnom sére. Chráni organizmus pred mnohými ochoreniami, kvasinkovými infekciami či rakovinovými nádormi. Bráni množeniu baktérií, a to odoberaním železa, ktoré je priamo nevyhnutné na ich množenie. Pri početných klinických experimentoch sa zistilo, že laktoferín pôsobí proti vírusu HIV a cytomegalovírusu viac ako iné imunoglobulíny. Silná protitivírusová aktivita bola pozorovaná aj v súvislosti s papilomavírusmi, ktoré vyvolávajú rakovinu krčka maternice.
 • Cytokíny: Kolostrum obsahuje viaceré skupiny cytokínov. Z nich sú najdôležitejšie interleukíny. Slúžia ako koordinátori funkcií imunitných buniek. Interleukín-10 má napríklad tlmiaci účinok na vysoko aktívne choroboplodné zárodky. Interferóny sú zas odolné voči vysokým teplotám a chránia predovšetkým pred vírusovými infekciami. TNF-alfa má protinádorový účinok. Významným faktorom v kolostre je TGF-beta, ktorý je hlavným cytokínom zodpovedným za krvotvorbu.
 • Vitamíny, minerálne látky, stopové prvky: Kolostrum obsahuje rôzne vitamíny od A cez komplex skupiny B, vitamín C a D3 až po koenzým Q. Je to bohatý zdroj minerálnych látok i stopových prvkov.
 • Voľné aminokyseliny: Kolostrum disponuje 26 rôznymi aminokyselinami. Obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny.
 • Polypeptidy: V kolostre sa nachádzajú tiež polypeptidy, pričom jedným z nich je tzv. kolostrinín. Obsahujú ho niektoré prípravky z kolostra. Na jednej strane povzbudzuje hypoaktívny imunitný systém a na druhej strane tlmí jeho prehnanú imunitnú odpoveď.
 • Enzýmy: Kolostrum obsahuje ako jediný známy prostriedok výživy, tzv. „enzým nesmrteľnosti“ telomerázu. Telomeráza vyrába nové konce chromozómov, ktoré DNA stráca pri replikácii, a zabraňuje tak skracovaniu chromozómov pri bunkovom delení. Aj keď od telomerázy nemôžeme očakávať nesmrteľnosť, niektorí vedci predpokladajú, že by pri spolupôsobení rastových faktorov v kolostre mohla docieliť spomalenie starnutia organizmu.

Certifikáty

 • certifikované SGS INSTITUT FRESENIUS

Odporúčané dávkovanie

 • 1x denne jedna odmerka naplnená po značku (= 8 ml)
 • užívajte samostatne alebo zapite vodou, prípadne ovocnou šťavou
 • nemiešajte s teplými nápojmi
COLOSTRUM Liquid  PREVENCIA AKÚTNE STAVY
Dospelí 2x 10 ml 2x – 5x 10 ml
Deti do 1 roka 2x 1 ml 3x 1 ml – 4x 2 ml
Deti 1 – 3 roky 2x 2,5 ml 3x 2,5 ml – 4x 4 ml
Deti 3 – 5 rokov 2x 5 ml 3x 5 ml – 3x 8 ml
Deti 5 – 10 rokov 2x 8 ml 3x 8 ml – 3x 10 ml

Upozornenie

 • skladujte v suchu a chlade
 • po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 16 dní od otvorenia

Balenie

 • 125 ml

Zloženie

Kravské kolostrum (mledzivo), odtučnené a zbavené kazeínu.

NUTRIČNÉ HODNOTY V 100 ml V DENNEJ DÁVKE (8 ml)
Energetická hodnota (kJ/kcal) 131/31 11/3
Tuky < 0,5 g < 0,5 g
– z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g 0 g
Uhľohydráty 2,6 g < 0,5 g
– z toho cukor 2,6 g < 0,5 g
Bielkoviny 4,0 g < 0,5 g
Soľ 0,18 g < 0,01 g
Pomôže Vám pri
Súvisiaci tovar

Gold-Vit C 1000 Forte, 30 kapsúl

11,20 €

Výživový doplnok v kapsulách s vitamínom C vo zvýšenej dávke na podporu imunitného systému.

P3221

Detail produktu

LR Aloe Vera Ochranný krém s propolisom, 100 ml

18,50 €

Hustý krém so 79 % aloe vera a včelím voskom na starostlivosť o suchú náročnú pokožku.

P3344

Detail produktu

Kyslíkový koncentrátor na domáce použitie

od 579,00 € 999,00 €

Účinný a veľmi kvalitný kyslíkový koncentrátor vo vysokej miere prispieva k liečbe závažných ochorení.

P2384

Detail produktu

Hrejivý termo vankúš Levanduľa

od 10,00 € 20,00 €

Hrejivý vankúš je prírodný produkt, ktorý priaznivo pôsobí na stuhnuté a bolestivé časti tela.

P1837

Detail produktu

LR LIFETAKT Colostrum Kapsuly, 60 kapsúl

49,90 €

Imunomodulátor živočíšneho pôvodu v tabletovej forme na udržanie rovnováhy imunitného systému a podporu samoliečiteľskej aktivity tela.

P3307

Detail produktu

Beauty kolagén UNIZDRAV malina, 20 + 10 dávok zdarma

14,45 €

Výživový doplnok s malinovou príchuťou na prípravu kolagénového nápoja.

P3510

Detail produktu