Antidekubitný matrac (200x90cm) s kompresorom

Antidekubitný matrac je určený pre dlhodobo ležiacich pacientov ako prevencia pred preležaninami. Je vhodný pre klasické aj polohovacie postele.

Pridané: 03.08.2021

Rýchle dodanie..tovar v poriadku

Antidekubitný matrac, ktorý slúži ako prevencia dekubitov má dva nezávislé vzduchové okruhy, ktoré spôsobujú zmeny tlaku na jednotlivé miesta tela, čo zabezpečuje stálu masáž svalov a zlepšuje krvný obeh. Každá druhý rad matraca je napumpovaný a ostatné sú prázdne. Po približne 12 minútach sa situácia zmení a komora, ktorá bola plná sa vyprázdni. Tlak vzduchu je nastaviteľný otáčaním gombíka medzi 40 mmHg ÷ 120 mmHg, výstup vzduchu je 5 l / min.

Antidekubitný matrac (200x90cm) s kompresorom

Matrac sa dodáva s kompresorom, ktorý sa dá ľahko a bezpečne zavesiť úchytmi na posteľ. Balenie obsahuje i sadu na zalepenie matraca v prípade prerazenia.

Použitie:

Matrac položte na lôžko tak, aby hadička privádzajúca vzduch bola uložená pri nohách. Skontrolujte, či sú všetky komory a bublinky spojené. Nastavte vypínač do pozície vypnuté (0). Zapojte pumpu do elektrickej siete, následne zapojte silou hadičku do vzduchového otvoru, na boku pumpy. Pumpu postavte na tvrdý povrch. Uložte hadičky tak, aby neboli stlačené alebo ohnuté a zapnite vypínač. Regulátor tlaku nastavte na maximum, to skráti čas napumpovania. Ak je matrac napumpovaný nastavte tlak podľa potreby pacienta.

Matrac je 24 hodín zapojený do elektrickej siete. Komory sa nafukujú a sfukujú, čo slúži ako prevencia dekubitov.

Údržba:

Podložku možno čistiť vodou s nepenivým antiseptickým mydlom alebo povrchovým dezinfekčným prostriedkom, potom zotrieť čistou vodou a utrieť do sucha. Nechať úplne uschnúť na vzduchu. Nepoužívať prostriedky obsahujúce chlór. Kompresor čistiť len zvonka alkoholom a neabrazívnou špongiou alebo suchou handrou. Z hygienických dôvodov je matrac určený k používaniu len jednej osoby.

Technické parametre matraca:

Hmotnosť 2 kg
Rozmery 200 x 88 cm
Výška 7 cm
Počet buniek 130
Farba béžová
Nosnosť od 50 - 110 kg

Technické parametre kompresora:

Hmotnosť 1,4 kg
Rozmery 245mm x 112mm x 80 mm
Prietok vzduchu 5 l / min.
Napájanie 220V~ -50Hz
Tlak 40 mmHg ÷ 120mmHg
Doba cyklu  12min.

Príkon

Hlučnosť

7W

45 dB

Video produktu

Ako si vybrať správny antidekubitný matrac

Pre ležiaceho pacienta je mimoriadne dôležité dbať o jeho starostlivosť, preto je prioritou prevencia rizík spojená s imobilitou. Častým problémom je vznik preležanín, ktorým je však možné, so správnymi pomôckami predchádzať.

Dekubity (preležaniny) - vznik, prevencia, ošetrovanie.

Dekubity alebo preležaniny sú rany spôsobené tlakovým poškodením tkanív pri dlhodobom ležaní pacienta. Preležaniny najčastejšie vznikajú u pacientov, ktorí sú pripútaní na lôžko.

Lôžkový stolík k posteli bielosivý

Ľahko ovládateľný lôžkový stolík určený najmä pre ležiacich pacientov.

P2074

Elektrická polohovacia posteľ CLINIC

Komfortná elektrická polohovacia posteľ (elektrické polohovacie lôžko) je určená pre domácu i ošetrovateľskú starostlivosť, vyznačuje sa jednoduchým ovládaním.

Gumené umývadlo na vlasy s prenosnou sprchou

Gumené umývadlo na vlasy pre pacientov pripútaných na lôžko.

Koleso proti preležaninám

Koleso na podkladanie pre pacientov, ktorí dlhodobo ležia a môžu sa u nich vyskytnúť rany z preležania.

Koleso proti dekubitom

Ošetrujúci šampón Menalind professional - 500 ml

Šampón na jemné a dôkladné umývanie vlasov.