Infrasauna pre dve osoby ELEGANT 1002 L

Infrasauna sa môže pochváliť hneď dvomi prednosťami. V prvom rade to je luxusný design umocnený vchodovými dverami z tvrdeného tónovaného skla, vďaka ktorému majú ľudia, ktorí sa práve saunujú pohodlný výhľad po okolí.

Vážený zákazník, je nám ľúto, ale tento tovar už bol vyradený z našej ponuky.

Kód produktu:
P2651
Popis produktu

Infrasauny sa svojim dizajnom podobajú na fínske sauny. Rozdiel je však v tom, že infrasauny majú v stenách zabudované žiariče. Infrasauna je zdraviu prospešná termoterapia. Terapia infračerveným žiarením má dokázateľne pozitívny vplyv na ľudské zdravie. Infračervené žiarenie spôsobuje hlbkové prehriatie organizmu a svalstva. Preniká hlboko do tkaniva, podporuje krvný obeh, látkovú výmenu či odbúravaní kalórií. Má pozitívny vplyv na kĺby a svaly, pomáha pri ich liečení a tlmí bolesť.

Pozitívne účinky infrasáun využívame pri-

 • chrípke
 • nachladnutí
 • celulitíde
 • odbúravaní kalórií
 • znižovaniu telesnej hmotnosti
 • reumatických problémoch a
 • ďalších zdravotných problémoch
 • pri stuhnutých kĺboch
 • urýchľuje hojenie rán a popálenín
 • udržiavaní dobrého krvného tlaku
 • zvyšuje pružnosť svalov
 • zmierňuje bolesti

Infrasauna pre dve osoby sa vďaka svojmu luxusnému designu hodí do každého interiéru.Vzhľad infrasauny opticky osvieži interiér každého domu či bytu. Pri výrobe bolo použité kvalitné drevo kanadského jedlovca - hemlocku. Malé rozmery dovoľujú infrasaunu umiestniť v rodinnom dome aj v priestrannejšom byte. Dvere z tvrdeného tonovaného skla umožňujú pohodlný výhľad po okolí sauny.

Tento typ infrasauny sa môže pochváliť kombináciou karbónových a keramických žiaričov (4+2). Karbónové žiariče tvoria tenké pásy, ktoré dokážu vyvinúť povrchovú teplotu 70 - 170 stupňov Celzia. V porovnaní s keramickými žiaričmi dosiahnu maximálnu teplotu pomalšie, napriek tomu majú dlhšiu životnosť (pri saunovaní 3x týždenne cca 90 rokov). Keramické žiariče pracujú s povrchovou teplotou 250 - 300 stupňov Celzia. Preto sú žiariče chránené ochrannou mriežkou. Zahriatie na maximálnu teplotu 60 stupňov Celzia je rýchle, avšak za cenu vyššej spotreby. Pri bežnom používaní (3x týždenne 45 minút) je ich životnosť cca 60 rokov. Infrasauny sú natoľko bezpečné, že sa ich technológia používa aj v detských inkubátoroch. Súčasťou výbavy je zariadenie na svetelnú terapiu a podlahový žiarič, rádio/mp3 prehrávač, ionizátor, strešná ventilácia, teplotný senzor a vnútorné osvetlenie.

Spotreba

Prevádzka infrasáun je v porovnaní s klasickými saunami výrazne úspornejšia. Hlavným dôvodom je nižšia prevádzková teplota. Infračervené žiarenie preniká hlboko do tkanív, preto nie je potrebné saunovaciu procedúru opakovať v niekoľkých cykloch za sebou, ako tomu je pri fínskej saune.

Počet osôb 2
Rozmery (Šírka x Hĺbka x Výška) - 122x105x190
Typ ohrevu karbonové a keramické žiariče
Počet žiaričov 4+2
Príkon 2250 W
Napájanie 220 - 240V/50Hz
Materiál hemlock (kanadský jedlovec)
Dvere sklo v drevenom ráme
Hrúbka skla 5 mm
Strešná ventilácia áno
Hmotnosť 150kg

V recenziach zatiaľ nie sú žiadne príspevky.

Napíšte vlastnú recenziu
* * *
Celkové hodnotenie:
Súvisiaci tovar

Infrasauna pre dve osoby SMART 1001 L

1 049,00 € 1 249,00 €

Infrasauna pre dve osoby, vhodná do každého domu či bytu, vyrobená z kvalitného kanadského dreva v modernom dizajne.

kód: P2650

Detail produktu

Infrasauna pre jednu osobu SMART 1000 M

690,00 € 816,00 €

Priestorovo a finančne nenáročná sauna v univerzálnom dizajne, vhodná do každého interiéru, vyrobená z kvalitného dreva.

kód: P2647

Detail produktu