Germicídny žiarič PROLUX G® stolový

Kód skupiny: P1410

Stolový ventilátorový žiarič je účinná pomôcka na dezinfekciu vzduchu, bez použitia chemikálií.

Kód skupiny:
Značka:
Pridané: 05.12.2023

V Unizdrav som kúpil ozónový generátor. Po doručení som zistil, že mi prišiel chybný kus - nevyrábal ozón. Predpokladám, že to bolo vadné už od výroby. Volal so do obchodu. Boli veľmi ústretoví a ospravedlnili sa. Reklamáciu vybavili promptne. Poslali kuriéra s nahradným kusom. Prišiel kuriér, vymenil som tovar za tovar. Nový generátor už pracuje bezchybne. Moja skúsenosť s ochodom je vynikajúca. Bodaj by všetci predajcovia takto promptne riešili reklamácie.

Germicídny žiarič účinne pomáha v boji proti vírusom – jeho žiarenie spôbuje úhyn mikroorganizmov tým, že narúša ich DNA, a tak dochádza k ich deštrukcii. Samotná dezinfekcia pritom prebieha za využitia ultrafialového žiarenia špeciálnej časti UVC žiarenia, a to žiarenia s vlnovou dĺžkou 253,7 nm.

Uzavretý germicídny žiarič má zdroj UVC žiarenia uložený v tuneli, cez ktorý prechádza vzduch z miestnosti. Kontaminovaný vzduch vchádza do prístroja z jedného konca a vychádza z druhého, čím sa zabezpečuje cirkulácia vzduchu v miestnosti. V tuneli je vysoká dávka UVC žiarenia, ktorá v kombinácií s prietokom vytvorí potrebnú dávku pre likvidáciu rôznych typov baktérií a vírusov v celej miestnosti.

Germicídne žiarič PROLUX stolový  je uzavretý typ žiariča, slúži teda na dezinfekciu vzduchu v miestnosti. Toto zariadenie  je veľmi praktické z dôvodu, že sa dá používať aj za prítomnosti ľudí v miestnosti. Stolový žiarič obsahuje aj zabudovaný kábel, ktorý má byť uložený zľava (pri horizontálnom uložení žiariča na stenu) alebo zdola (pri vertikálnom zavesení žiariča na stenu).

Uzatvorené germicídne žiariče sa používajú hlavne v domácnostiach, školách, kanceláriách, úradoch, nemocniciach, ambulanciách, čakárňach alebo v rôznych zdravotníckych zariadeniach.

Používanie a účinnosť germicídnych žiaričov radu PROLUX G® sú overené dlhoročnými skúsenosťami priamo z praxe. Pri správnom používaní nemôže dôjsť k nežiaducej expozícii UVC žiarením, teda sú zdravotne vyhovujúce.

Výrobca je držiteľom certifikátu kvality ISO 9001: 2015 a ISO 14001: 2015.

Sila UV žiarenia

• PROLUX G® 36WA – 100 µW
  • PROLUX G® 72WA –  120 µW

Germicídny žiarič PROLUX G® stolový

Germicídny žiarič PROLUX G® prešiel testom 10-dňovej kultivácie sterov z prostredia, v rámci ktorého sa jasne preukázali pozitívne účinky prístroja na čistenie ovzdušia.

Technické parametre

Typ pripojenia ventilátorový – uchytenie na stenu
Balenie kartón/1 kus
Farba biela
Príkon 36 W/72 W
Rozmery 1020 x 85 mm
Váha netto 2,8 kg, brutto 3,1 kg
Napájanie 230 V/50 Hz
Životnosť trubice 18000 hodín
Objem vzduchu 60 m3/hod

POZOR UVC ŽIARENIE POŠKODZUJE ZRAK !!!

Montáž germicídneho žiariča nie je zahrnutá v cene.

Čo si kúpiť do domácnosti?! Čističku vzduchu alebo germicídny žiarič?!

Čističky vzduchu neslúžia len alergikom, astmatikom a ich potrebám, ale sú vhodné aj pre ľudí bez alergie, tehotné ženy alebo deti s oslabeným imunitným systémom. Germicídne žiariče dokážu vzduch dezinfikovať pomocou ultrafialového žiarenia teda umelého žiarenia z UV dvomi spôsobmi a to na priame alebo nepriame ožarovanie miestnosti. Oba prístroje sú vysokej kvality, ktoré majú svoje využitie v miestnostiach kde je nevyhnutné dezinfikovať ovzdušie či už ide o malé alebo veľké miestnosti akými sú domácnosti, úradné pracoviská, zdravotnícke inštitúcie.

Aký typ germicídneho žiariča je pre Vás najvhodnejší?

Ľudia pracujú v rozličných odvetviach, aj tam, kde môže nastať kontaminácia vzduchu. To môže spôsobiť ochorenia, preto sa vyvinuli prístroje, ktoré dokážu vzduch dezinfikovať. Ide o germicídne žiariče fungujúce na princípe vyžarovania germicídneho žiarenia - umelého žiarenia z UV časti spektra.

Germicídny žiarič PROLUX G K36W

Germicídny žiarič na priame ožarovanie a zároveň dezinfekciu miestnosti.

Germicídny žiarič PROLUX G® M55W/SP 30, 60, 90

Mobilný germicídny žiarič na kolieskach s predným a zadným snímačom pohybu vhodný na dezinfekciu povrchov a vzduchu bez prítomnosti ľudí.

Biolampa MediLight + farebná terapia (zvýhodnený set)

Je založená na princípe liečby svetlom, ktoré pomáha pri liečbe, prevencii alebo ako doplnková terapia takmer pri každej chorobe.

Germicídny žiarič PROLUX G® nástenný

Nástenný ventilátorový žiarič je účinná pomôcka na dezinfekciu vzduchu bez použitia chemikálií.

Germicídny žiarič PROLUX G K36W

Germicídny žiarič na priame ožarovanie a zároveň dezinfekciu miestnosti.

Germicídny žiarič PROLUX G® mobilný

Výrobok môže byť v plnej prevádzke aj v prítomnosti ľudí, pretože nemá nežiaduce účinky a vplyv na ľudský organizmus.