Antidekubitný sendvičový matrac s jadrom so SONNOCEL peny

Pasívny antidekubitný matrac s jadrom so zónovo profilovanej elastickej tzv. studenej Sonnocel peny vhodný hlavne pre osoby s obmedzeným pohybom.

VYRADENÝ
Pridané: 12.10.2017

Správanie k zákazníkom veľmi profesionálne, korektné, ústretové. Nemám žiadne výhrady.

Luxusný pasívny antidekubitný sendvičový matrac je určený predovšetkým pre osoby, ktoré majú obmedzenú schopnosť pohybu alebo sú ležiaci s telesným postihnutím. Preto u takýchto ľudí hrozí vznik dekubitov, teda preležanín. Uľahčuje vstávanie z postele a takto sa môže osoba jednoduchšie premiestniť na invalidný vozík či toaletu. Pomáha pri zredukovaní alebo eliminácii dekubitov.

Vo vnútri má jadro so zónovo profilovanej vysoko elastickej tzv. studenej SONNOCEL peny. Vrchná časť jadra je špeciálne navrhnutá s priečnymi a pozdĺžnymi perforáciami. Tie zaisťujú prúdenie vzduchu v matraci a zvýšenie odvodu absorbovaných vodných pár. Matrac má antialergénny povrch. Vrchná časť obsahuje vrstvu Sonnocel visco memory penu, ktorá optimalizuje svoju tuhosť podľa absorbovaného tepla.

Antidekubitný  sendvičový matrac s jadrom so SONNOCEL peny

Matrac je spravidla doplnený snímateľným poťahom Techmaflex so zipsom s chlopňou, ktorý je možné prať na 95 °C. Je vodeodolný, paropriepustný, ohňovzdorný, baktériostatický a pružný vo všetkých 4 smeroch.

Technické parametre:

Rozmer matraca podľa objednávky, max. do 90 x 200 cm
Výška matraca 17 cm
Ortopedická záťaž do 130 kg
Prevedenie zips na 3 strany s chlopňou (prekrytý zips)
Doporučené uloženie pevný alebo polohovateľný rošt
Využitie matraca jednostranné
Materiál jadra kombinácia vysokopružnej peny Sonnocel 45 peny hustoty 45 kg/m3 a Sonnocel visco memory 50 peny hustoty 50 kg/m3
Materiál poťahu
  • T116 Techmaflex Bipe FRC / 220 cm, 200 g/m2 - zelená
  • odolnosť proti prenikaniu vody, krvi, telesných tekutín, krvných patogénov
  • protiplesňová a antibakteriálna úprava, rezistencia proti zlatým stafylokokom
Hmotnosť matraca 7 kg
Balenie vákuové

Dekubity (preležaniny) - vznik, prevencia, ošetrovanie.

Dekubity alebo preležaniny sú rany spôsobené tlakovým poškodením tkanív pri dlhodobom ležaní pacienta. Preležaniny najčastejšie vznikajú u pacientov, ktorí sú pripútaní na lôžko.

Antidekubitný matrac (200x90cm) s kompresorom

Antidekubitný matrac je určený pre dlhodobo ležiacich pacientov ako prevencia pred preležaninami. Je vhodný pre klasické aj polohovacie postele.

Umývadlo na vlasy

Gumené umývadlo na vlasy pre pacientov pripútaných na lôžko.

P2034

Invalidný vozík SteelMan

Jednoduchý skladací mechanický invalidný vozík určený pre dospelých s pevnou konštrukciou, odnímateľnými bočnicami, parkovacími brzdami a rýchloupínacími kolesami. Poťah sedadla je potiahnutý textíliou. Vozík je ľahko prenosný.

P2019

Lôžkový stolík k posteli bielosivý

Ľahko ovládateľný lôžkový stolík určený najmä pre ležiacich pacientov.

P2074

Profesionálny olej na pokožku Menalind, 200 ml

Menalind olej v spreji proti vysúšaniu pokožky.

Elektrická polohovacia posteľ COMFORT

Elektrická polohovacia posteľ COMFORT poskytuje užívateľom optimálnu nezávislosť a slobodu pohybu.