Správna teplota na spanie v spálni

Zotavujúci spánok je základným predpokladom pre silnú myseľ a telo. Ale aká je správna teplota na spanie? V stave pokoja, predovšetkým v hlbokom spánku, sa telo regeneruje a zbiera nové sily. Telesná teplota klesá a funkcie orgánov sa spomaľujú v prospech procesu regenerácie. Zatiaľ čo sa telo obmedzí len na základné funkcie, je - rovnako ako v bdelom stave - dôležitá chladná hlava. Správna teplota na spanie v spálni by preto mala byť skôr nízka, asi okolo 15 až 18°C.

Tak sa umožní telu zakrytého prikrývkou, ktorá uchováva telesnú teplotu, vykonávať optimálnu regeneráciu. Ako sa telo uvoľňuje a regeneruje, hlava zostáva chladná a prípadne odvádza nadmerné teplo. Tým sa urýchlia procesy v tele a zároveň posilňuje imunitný systém. Aj mozog profituje z chladnejšej okolitej teploty.

Tým, že musí kompenzovať teplotné rozdiely, lepšie sa prekrvuje. Tak sa hlava a mozog riadne „prefúknu“ a po relaxačnej noci vstávame celkom svieži. A rovnako nočné mory nemajú žiadnu šancu.

Ďalšia výhoda:

Tým, že sa musí udržiavať telesná teplota, stimuluje sa spaľovanie tukov. Prebytočné zásoby energie v tele sa použijú na zásobovanie základných potrieb a tým sa pôsobí proti nadváhe.

Ak je teplota v spálni nižšia ako 18° C, telo spaľuje v spánku viac kalórií a zabraňuje aj ukladaniu tuku, ako sa aj zrýchli odbúravanie nadbytočných kilogramov. Správna teplota v spálni pri spánku je prospešná tak pre telo, ako aj pre myseľ a trvalo zvyšuje kvalitu života.

Mnohým, no najmä ženám a starším ľuďom, býva večer zima, a preto si prekurujú spálne. Biotermický matrac Thermo & life je ideálny pomocník, ktorý Vám pomôže udržiavať teplo v posteli aj v menej vykúrenej miestnosti. Šetrite peniaze za energiu a spíte pohodlne a zdravo vďaka biotermickému matracu Thermo & life.
Nájdete v eshope

Elektrická polohovacia posteľ CLINIC

Komfortná elektrická polohovacia posteľ (elektrické polohovacie lôžko) je určená pre domácu i ošetrovateľskú starostlivosť, vyznačuje sa jednoduchým ovládaním.

Chránič matraca, 200 x 90 cm

Hygienická podložka, ktorá chráni matrac pred znečistením.

Polohovacia posteľ mechanická - štvordielna

Polohovacia mechanická posteľ so 4-dielnou ložnou plochou z pevnej ocele.

Ortopedický matrac UNIZDRAV SALIX

Pohodlný ortopedický matrac so 7 zónovou antidekubitnou úpravou povrchu.

Ortopedický matrac UNIZDRAV GAMMA

Obľúbený ortopedický sendvičový matrac z VISCO elastickej pamäťovej peny.

Antidekubitný matrac UNIZDRAV MEDICAL X3

Antidekubitný matrac s jadrom z viscoelastickej peny, ktorá je často označovaná ako pamäťová pena alebo lenivá pena. Viscoelastická pena je unikátny typ polyuretánovej peny, ktorá mení svoju tvrdosť v závislosti na teplote.