Cestovná trombóza - nepodceňujte dlhé sedenie pri cestovaní

Už sa vám určite stalo, že počas niekoľko hodinovej cesty na dovolenku vám vaše nohy opuchli a oťaželi. Na prvý pohľad sa to zdá byť banálnou záležitosťou, avšak aj dlhé sedenie pri cestovaní môže spôsobiť nepríjemné ťažkosti a vzniká tzv. cestovná trombóza.

Cestovné pančuchy

Pri cestovaní na dlhé vzdialenosti, či už v aute, autobuse, alebo lietadle, sa krvný obeh spomaľuje v dôsledku toho, že musíte byť v tej istej polohe takmer bez pohybu a zvyšuje sa riziko vzniku krvnej zrazeniny – trombózy.
Môže zasiahnuť aj panvovú oblasť alebo horné končatiny, no najohrozenejšie sú naše nohy, najmä členky a lýtka. Preto je potrebné venovať im vyššiu pozornosť.

Riziko trombózy sa zvyšuje u osôb s kŕčovými žilami, ale aj u osôb, ktoré tŕpia poruchou zrážanlivosti krvi, onkologickými a cievnymi ochoreniami. Dlhé sedenie, ako aj dlhé státie, neprospieva našim nohám ani vtedy, ak týmito chorobami netrpíte. Môže postihnúť kohokoľvek bez ohľadu na vek, pohlavie, zdravotný stav.

Ideálnym riešením pre prevenciu proti nepríjemným problémom, ako sú bolesti či opuchy nôh, sú cestovné lýtkové pančuchy RELAX Travel. Elegantný prúžkovaný design je určený pre ženy aj pre mužov a dodá Vášmu outfitu štýl. Počas dlhého státia alebo sedenia udržujú žily v dobrej kondícii, pretože podporujú prirodzenú cirkuláciu krvi. Navyše, pomáhajú udržiavať prirodzené prostredie pokožky, a tým zabraňujú vzniku baktérií a pachu.

Nájdete v eshope

Bedrový vankúš na sedenie AT03003

Bedrový vankúš pomáha predchádzať ochoreniam driekovej chrbtice v dôsledku dlhšej nesprávnej polohy v sede.

Chrbtová opierka

Produkt používaný na prevenciu, miernenie chorôb alebo na kompenzáciu vplyvov poranenia chrbtice tak, že zabezpečí jej správne zarovnanie pri sedení.

Fit stolička

Revolučná novinka udržuje vaše zdravie a správne držanie tela počas celého dňa. Tento inovatívny dizajn stoličky pomôže zaistiť nielen dobré držanie tela, ale aj zníženie a úľavu od bolesti chrbta.

P2056

Antidekubitná podložka päty

Slúži ako pomôcka zabraňujúca vzniku preležanín u dlhodobo ležiacich pacientov.

Vrecúška na nevoľnosť

Jednorázové vrecúška na nevoľnosť sú vhodné hlavne pri cestovaní.